OneDrive končí s jednou zo svojich funkcií

0

Funkcia vás vo výsledku až tak nemusí ovplyvniť.

Doteraz bolo možné pristupovať k súborom vo vašich počítačoch na diaľku práve cez OneDrive. Od 1. augusta 2020 to už nebude možné. Teda nie na priamo ako Microsoft uvádza na svojej stránke podpory.

onedrive options

Znamená to ale jednu zmenu. Stále bude môcť pristupovať k iným súborom vo vašich počítačoch, no potrebujete ich mať synchronizované. Stačí len, aby ste všetky súbory a adresáre synchronizovali do cloudového úložiska. Ich posledné verzie potom budete môcť otvoriť aj na inom počítači. Cez webové rozhranie služby OneDrive sa k nim opäť dostanete.

Ako zálohovať vaše súbory na OneDrive si môžete prečítať v tomto článku.

Mnohí túto možnosť pravdepodobne nevyužívali, štandardne je totiž vypnutá. Oficiálne stanovisko, prečo Microsoft končí s jednou zo svojich možností v tejto cloudovej službe, nie je známe.

Zdroj: Microsoft

Prečítajte si aj:

OneDrive prináša zmeny. Medzi nimi aj 100 GB súbory

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>