Mike Tigas je novinár venujúci sa bezpečnosti a ochrane súkromia na internete a o okrem toho je aj vývojár, ktorý stvoril Onion Browser – prehliadač, ktorý využíva sieť TOR a je určený pre zariadenia s operačným systémom iOS od Apple.

Onion Browser vznikol v roku 2012 ako malý projekt a mal byť určený pre najbližších kolegov Mikea. Neskôr dal aplikáciu na Apple App Store za 0,99$, aby mu sa mu vrátili aspoň náklady na developerský účet a mohol publikovať aplikáciu. Keby to tak ponechal, tak by mohol údajne zarábať viac než 2000$ mesačne. Nuž, ale rozhodol sa inak a Onion Browser nájdete v App Store už zdarma.

Ako dôvod uviedol, že chce, aby mali možnosť si anonymne prehliadať internet všetci ľudia a zdarma. Najmä vzhľadom na posledné udalosti vo svete. Onion Browser totiž používa sieť TOR a je open source.

Mike dostal taktiež malú finančnú výpomoc od Guardian Project a ďalších iniciatív, ktoré sa zaoberajú anonymizáciou. Vďaka podpore mohol integrovať obfs4proxy do Onion Browseru, ktorý zabezpečuje funkčnú sieť TOR aj v prostredí, kde sú pokusy o jej cenzúru, alebo blokovanie.

Mike varoval ľudí aj pred tým, aby sťahovali aplikáciu iba z oficiálne Apple App Store, pretože aplikácia stiahnutá odinakiaľ môže byť modifikovaná a sledovať vašu činnosť.

Google Play

Zdroj: fossbytes.com
Zdroj úvodného obrázku: dailydot.com

Značky: