Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Aj keď bol operatívny lízing  pred pár rokmi doménou skôr veľkých spoločností, dnes mu na chuť prichádzajú aj stredne veľké a malé podniky.

Majitelia firiem totiž pochopili, že efektívny manažment vozového parku firmu odbremení nielen od množstva úkonov, ale ušetrí aj značné financie. O výhodách operatívneho lízingu hovorí Michal Duška, obchodný riaditeľ Arval Slovakia.

Prenajímate si komplexnú starostlivosť

Pri operatívnom lízingu si auto nekupujete. Vozidlo vám totiž zabezpečuje sprostredkovateľ operatívneho lízingu, ktorý vám auto vrátane komplexnej starostlivosti prenajíma. Automobil teda ostáva vo vlastníctve firmy, sprostredkovateľa operatívneho lízingu, ktorému mesačne platíte pevne stanovenú sumu. Výhodou je, že vám odpadáva starosť o vstupný kapitál na nákup vozidiel, ale aj riziká súvisiace so servisom, údržbou, opravami, poistením, náhradnými vozidlami či  pracovným zaťažením, na ktoré by ste si inak museli zamestnať ďalšie pracovné sily.

Šetríte čas i financie  

Nespochybniteľnou výhodou pri operatívnom lízingu je úspora financií. A ako k tejto úspore dochádza? „Podnikatelia často sedia na dvoch stoličkách a sú zavalení povinnosťami. Správa fleetu však nie je maličkosť a je potrebné sa jej venovať,“ tvrdí Michal Duška. S týmto problémom sa stretávajú najmä malé firmy, ktoré nemajú priestor zamestnať človeka, ktorý sa stará výhradne o vozový park. Práve tu vás vie operatívny lízing odbremeniť od množstva úkonov spojených s prevádzkou vozidla, ale aj od povinnej starostlivosti o vozidlo od nákupu diaľničných známok či výberu pneumatík, cez pravidelné servisné prehliadky vozidiel až po riešenie poistných udalostí a akútnych situácií na ceste. „Veľkou výhodou je aj to, že celú službu si naši klienti môžu zohľadniť v účtovných nákladoch,“ dodáva Michal Duška.

Viete presne, koľko vás auto mesačne stojí

Mesačnú platbu si nastavujete aj podľa toho, aké služby a akú správu vozidla práve potrebujete. „Stretávame sa s tým, že podnikatelia si myslia, že operatívny lízing je drahá záležitosť. A pritom sa naša služba za vozidlo nižšej kategórie môže pohybovať už na úrovni 150 EUR mesačne,“ vysvetľuje Michal Duška. Tiež sa tu odbúrava potreba automobil vlastniť. To, že vozidlo nevlastníte, je obrovská výhoda, pretože hradíte len rozdiel medzi nákupnou a zostatkovou cenou a nemusíte tak platiť amortizáciu vozidla. A samozrejme, po ukončení lízingu vozidlo vrátite a za splátku v rovnakej výške si môže prenajať nové vozidlo. Tu sa dostávame k ďalšej veľkej výhode a tou je pravidelná obnova firemného vozového parku.

O vozový park sa vám starajú profesionáli

Dlhé čakanie na termín v autoservise, ale aj nepríjemné doťahovanie so servisom v prípade, že nezrealizoval opravu v požadovanej kvalite. Je vám to povedomé? Nájsť si kvalitný autoservis, na ktorý sa môžete plne spoľahnúť, je beh na dlhé trate. A v biznise platí, že čas sú peniaze. Arval Slovakia je na slovenskom trhu od roku 2004 a s viac ako 7 000 vozidlami v správe patrí medzi lídrov v odbore operatívneho lízingu. „Spolupracujeme s profesionálmi v obore a klientom tak ponúkame stopercentné služby a servis. Zabezpečujeme komplexnú správu vozového parku, jeho analýzu a tiež odborné poradenstvo,“ vymenúva Michal Duška.

Arval Slovakia aktuálne poskytuje služby dovedna 513 spoločnostiam, z čoho asi 55 je z kategórie veľkých podnikov a zvyšok z kategórie malých a stredne veľkých firiem.

Viac informácií nájdete na www.arval.sk.

Titulný obrázok: 123rf

Značky: