Digitálny operátor láka neobmedzeným programom za 20 eur.

Digitálny operátor Radosť funguje na Slovensku už takmer tri roky. Digitálny je preto, lebo prišiel na slovenský trh s inovatívnym konceptom – na získanie mobilného paušálu vám postačí iba mobilná aplikácia v telefóne (k dispozícii je pre Android a iOS) a nemusíte nikam chodiť. S týmto konceptom funguje do dnešného dňa.

Znamená to, že cez mobilnú aplikáciu si vytvoríte profil, naskenujete občiansky, overíte vašu totožnosť tvárovou biometriou a objednáte si SIM kartu. Tá vám príde v priebehu dvoch-troch pracovných dní do poštovej schránky. Následne si ju aktivujete cez mobilnú aplikáciu a môžete začať využívať služby Radosti.

Alternatívne si môžete SIM kartu Radosti zakúpiť a hneď aktivovať v niektorom zo šiestich kioskoch Radosti, ktoré sú dostupné v Bratislave (Avion), Košiciach (Aupark), Žiline (Aupark), Banskej Bystrici (Europa Shopping Center), Prešove (Novum) a Trenčíne (Laugaricio).

SIM kartu Radosti si môžete kúpiť aj v partnerských kamenných predajniach NAY, Gecco, GG Tabak, OMW, Slovnaft, PCexpres. Dajte si však pozor na to, že SIM karta, ktorú si kúpite v partnerskej kamennej predajni, sa nedá využiť k už existujúcej objednávke, pri ktorej ste si nechali SIM kartu zaslať domov.

Vopred sa teda rozhodnite, či budete čakať na kuriéra alebo si SIM kartu najskôr kúpite v partnerskej kamennej predajni a následne si cez aplikáciu Radosť vytvoríte digitálnu registráciu alebo si ju zakúpite a hneď aj aktivujete v kiosku Radosti. Na jedno rodné číslo aktivovať až 30 ks SIM kariet.

Vyskúšali sme operátora Radosť
Vyskúšali sme operátora Radosť

Štyri programy v cene od 5 do 20 eur

Radosť za takmer tri roky získala popularitu najmä medzi mladými. Najviac dátuje veková skupina 16 až 20-ročných, ale nezaostáva ani skupina 21 až 25-ročných. Za mesiac spotrebujú zákazníci Radosti v priemere viac ako 10 GB dát.

Radosť ponúka štyri programy s platnosťou 30 dní a automatickou obnovou. Vždy musíte mať aktívny niektorý z programov, pričom sa medzi nimi môžete podľa potreby prepínať:

  • Malá Radosť za 5 eur – 100 minút/SMS/MMS + 2 GB dát rýchlosťou 10/10 Mbps (v EÚ môžete využiť bez príplatku 4,6 GB dát). Po minutí predplatených dát sa automaticky aktivuje 1 GB balíček za poplatok 2 eurá, resp. za minútu hovoru, SMS a MMS nad rámec predplateného objemu zaplatíte 5 centov
  • Veľká Radosť za 10 eur – 200 minút/SMS/MMS + 8 GB dát rýchlosťou 10/10 Mbps (v EÚ môžete využiť bez príplatku 9,1 GB dát). Po minutí predplatených dát sa automaticky aktivuje 1 GB balíček za poplatok 2 eurá, resp. za minútu hovoru, SMS a MMS nad rámec predplateného objemu zaplatíte 5 centov
  • Dátová Radosť za 15 eurNeobmedzené dáta (100 GB dát rýchlosťou 10/10 Mbps, následne 2/1 Mbps). V EÚ môžete využiť bez príplatku 13,6 GB dát. Za minútu hovoru, SMS a MMS zaplatíte 5 centov
  • Nekonečná Radosť za 20 eurNeobmedzené minúty/SMS/MMS + neobmedzené dáta (100 GB dát rýchlosťou 10/10 Mbps, následne 2/1 Mbps). V EÚ môžete využiť bez príplatku 18,1 GB dát
Programy operátora RadosťZdroj: Radosť
Programy operátora Radosť

Bez viazanosti a aj v 5G sieti

Radosť využíva mobilnú sieť operátora O2 s 99 % pokrytím populácie SR. Jeho 4G sieť pokrýva viac ako 97 % populácie Slovenska. Radosť funguje aj v 5G sieti O2 a hoci by mohol niekto polemizovať, či je to kvôli obmedzeniu prenosových rýchlostí nevyhnutné, z hľadiska zvýšenej kapacity, lepšej stability a nižšej odozvy 5G siete to zmysel dáva.

Služby Radosti sú bez viazanosti. Za využívanie mobilných služieb platíte pomocou platobnej karty, ktorú priradíte k vášmu účtu počas procesu objednávky SIM karty. Na spracovanie platieb sa využíva platobná brána CardPay od Tatra banky.

Medzi programami Radosti sa môžete prepínať podľa potreby a meniť ich. Odporúčame, aby ste prípadnú zmenu vykonali až ku koncu aktuálneho 30-dňového obdobia. Zmena totiž prebehne okamžite a nespotrebované jednotky a dáta vám prepadnú. Samozrejme, v určitých situáciách to môže byť výhodou, keď už predplatené jednotky miniete a rozhodnete sa prejsť na vyšší program.

Aplikácia RadosťZdroj: Radosť
Aplikácia Radosť

Prvých 7 dní zadarmo pre každého

Radosť si môžete počas 7-dňovej skúšobnej lehoty vyskúšať bezplatne. Vďaka tomu môžete zadarmo zistiť, či vám bude koncept tohto operátora vyhovovať alebo nie – najmä, ak by ste polemizovali, či vám bude stačiť mobilný internet s rýchlosťami 10/10 Mbps. Ak zistíte, že vám niečo na Radosti nevyhovuje, môžete službu kedykoľvek počas prvých 7 dní zrušiť a za vyskúšanie nezaplatíte ani cent.

Pokiaľ tak nespravíte, automaticky sa vám aktivuje program Nekonečná Radosť s poplatkom 20 eur na 30 dní. Ak chcete využívať iný program, tak si ho pred ukončením 7-dňového obdobia zmeňte cez nastavenie Zmena programu.

V nastaveniach aplikácie sa nachádza aj položka Prenos čísla. Pomocou nej si môžete kedykoľvek preniesť svoje primárne číslo do Radosti. Môžete teda pár dní alebo týždňov testovať vašu novú SIM kartu s číslom od Radosti – predvoľba je 0940. A ak sa vám nový operátor zapáči, môžete si preniesť na SIM kartu Radosti vaše primárne číslo. Prenos obvykle trvá do 4 pracovných dní, v prípade prenosu z O2 alebo Tesco mobile je to pár minút.

RadosťZdroj: Radosť
Radosť

Radosť je aj v roku 2023 skvelá SIM karta

Radosť púta pozornosť aj v roku 2023 a to z niekoľkých dôvodov. Prvým je pomer cena/výkon. Radosť disponuje jednou z cenovo najatraktívnejších ponúk na slovenskom trhu – ceny programov sa nemenili takmer 3 roky, a to aj napriek tomu, že ostatní operátori svoje služby medzičasom zdražili.

Ponuka predplatených minút a dát je štedrá a ak berieme do úvahy fakt, že s pokrytím nebudete mať problémy, jediný otáznik môže vyvolávať obmedzenie prenosových rýchlostí na 10/10 Mbps. Náš názor je taký, že tieto prenosové rýchlosti nemusia byť obmedzujúce – záleží však na vašich potrebách a spôsobe používania mobilného internetu.

Rýchlosť 10/10 Mbps nebude obmedzovať počas bežného surfovania, používania sociálnych sietí a ani pri počúvaní hudby cez Spotify či pri sledovaní videí na YouTube. Teoretické obmedzenie môžete pocítiť počas aktualizácie aplikácií cez mobilnú sieť, alebo, keď využijete Radosť ako hotspot pre počítač či iné zariadenie – treba počítať s tým, že sťahovanie súborov bude pomalšie v porovnaní s mobilným internetom bez obmedzenia prenosových rýchlostí.

Z hľadiska bežného používania mobilného internetu na účely surfovania v smartfóne by vám mala Radosť stačiť. Ak sa pozrieme na ponuku SIM kariet pre deti, tínedžerov a mladých používateľov, Radosť nám vychádza ako najrozumnejšie riešenie na trhu. Je to však individuálne a aj preto odporúčame zvážiť objednanie SIM karty a 7-dňové bezplatné vyskúšanie Radosti, aby ste si spravili svoj vlastný názor.

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit