OPPO prichádza na slovenský trh so smartfónom Reno11 F 5G. Jeho výhodou je Ultra-Clear trojitý fotoaparát s hlavným fotoaparátom s rozlíšením 64 MPx a 120Hz bezrámčekový AMOLED displej.

Tento telefón bude k dispozícii bude v dvoch farebných variantoch Palm Green a Ocean Blue a to od apríla.

Fotografická výbava

Vďaka 64 Mpx Ultra-Clear trojitému fotoaparátu a záznamu v rozlíšení 4K je Reno11 F 5G vhodný na zadováženie snímok ale aj tvorbu kvalitných videí. Hlavný fotoaparát s rozlíšením až 64 Mpx tvorí fotografie bohaté na detaily.

Inteligentný nočný režim od OPPO a 25 mm širokouhlý objektív z neho tvoria univerzálny fotoaparát, ktorý môžete použiť počas rôznej úrovne svetla. Ultraširokouhlý 8 Mpx fotoaparát pokrýva 112° zorného poľa.

Vďaka technológii OPPO Portrait Expert Engine posúva fotoaparát smartfónu Reno11F 5G tvorbu portrétov nad rámec hardvéru. Tento proces kombinuje pokročilé rozpoznávanie tváre a detekciu objektov s ochranou tónov pleti a funkciami na vylepšenie obrazu, čím vytvára rovnováhu medzi jasom a jemným zaostrením.

Tvorí tiež videozáznamy v rozlíšení 4K s technológiou Ultra-Clear Video. Z hlavného fotoaparátu i 32Mpx selfie kamery tak môžete nahrávať, vlogovať a publikovať bez straty kvality. Štýlový modul Sunshine Ring naviac odráža svetlo a okrem toho, že dobre vyzerá, je aj odolný proti striekajúcej vode podľa certifikátu IP65. Vydrží tak aj poriadny lejak bez toho, aby sa orosil.

Kvalita, ktorá vydrží

Telefón Reno11 F 5G je pripravený na dlhoročné používanie. Jeho kvalita bola testovaná tak, aby zvládol neuveriteľných 100 000 stisnutí tlačidla ovládania hlasitosti, 200 000 stisnutí zapínacieho tlačidla a 20 000 cyklov pripojení a odpojení USB-C kábla. Nový OPPO smartfón vydrží naozaj na dlhé roky.

ColorOS 14 na zjednodušenie práce aj zábavy

Reno11 F 5G s ColorOS 14 je omnoho viac ako len dizajnovým kusom elektroniky. Spojuje v sebe štýl, bezpečnosť, produktivitu, spoľahlivosť aj dlhú životnosť. 

O rýchly a plynulý výkon systému ColorOS 14 stará nová generácia Trinity Engine. Pomocou funkcie ROM Vitalisation možno ušetriť až 23 GB miesta z celkovej kapacity 256 GB variantu Reno11 F 5G alebo 11 GB z verzie smartfónu s úložiskom s kapacitou 128 GB komprimáciou nepoužívaných dát a odstránením duplicitných súborov.

File Dock pomôže jednoducho ukladať obrázky, text alebo súbory, ktoré potom možno jednoduchým pretiahnutím používať v rôznych aplikáciách. Ďalšia funkcia Smart Touch jednoducho zachytáva obrázky aj text a dokonca rozpoznáva text v snímkach obrazovky. A nakoniec funkcia Smart Image Matting jednoducho a rýchle vyreže z fotografie až šesť objektov, to potom uloží do aplikácie File Dock. Vďaka tomu možno vytvoriť nálepku alebo ju priamo zdieľať s inou aplikáciou.

Pokročilá konektivita a dlhá výdrž batérie

Nový smartfón je poháňaný čipovou sériou MediaTek Dimensity 7050 so 6 nm výrobným procesom, ktorá umožňuje spoľahlivý multitasking, hranie hier aj náročné úlohy, ako je snímanie videa v rozlíšení 4K.

Až 8 GB RAM a ďalších 8 GB dostupných vďaka funkcii RAM Expansion znamená, že Reno11 F 5G môže pracovať s viacero aplikáciami a hrami bez ukončovania aplikácií na pozadí. A 128 GB alebo 256 GB úložisko a možnosť rozšírenia úložnej kapacity až o 2 TB pomocou microSD karty umožní vychutnať si množstvo filmov a hier.

Stabilný signál, či už pri prechádzaní webu, hovoroch alebo písaní správ, zaisťuje technológia LinkBoost,, ktorá dosahuje až o 100 % vyššieho prenosu signálu a o 58,5 % silnejšieho príjmu než konkurenčné zariadenie. LinkBoost kombinuje výber siete s pomocou umelej inteligencie a 360° priestorovou konštrukciou antény pre čo najstabilnejší signál s minimálnymi výpadkami.

S veľkou batériou s kapacitou 5000 mAh vydrží Reno11 F 5G na cestách celý deň a pokročilá technológia zaručí pôsobivú výdrž aj po štyroch rokoch každodenného používania. Výkon nabíjania je až 67 W SUPERVOOCTM a Reno11 F 5G sa takto nabije na 30 % len za 10 minút a na 100 % len za 48 minút.

Magnetic Particle Design a bezrámčekový displej

Magnetic Particle Design a použitá obrazovka smartfónu Reno11 F 5G poskytujú zážitok v každom okamihu. Tenký a ľahký telefón s hrúbkou iba 7,54 mm a hmotnosťou len 177 g neunaví ruky ani pri dlhom písaní správ, hraní hier alebo sledovaní videí. A k tomu dobre padne do každého vrecka.

Bezrámčekový 120 Hz AMOLED displej telefónu Reno11 F 5G s uhlopriečkou 6,7 palca zaistí živé zobrazenie. Veľmi tenký, 1,47 mm rámček vytvára dojem, že celá predná strana telefónu je pokrytá displejom. Pomer plochy displeja k celkovému telu je až 93,4 %.

AMOLED obrazovka smartfónu Reno11 F 5G s 10-bitovou farebnou hĺbkou poskytuje viac ako 1 miliardu farieb, aby docielil prirodzene vyzerajúcich prechodov. Obraz žiari jasom až 1 100 nitov. Vysoká, 120Hz obnovovacia frekvencia zaisťuje plynulé prechádzanie príspevkov na sociálnych sieťach a vďaka 2 160Hz PWM stmievaniu pod 90 nitov je tak šetrnejšia k očiam.

S režimom Ultra Volume, ktorý zosilňuje reproduktor až o 300 %, je možné kedykoľvek prehlušiť rušivé hluky z okolia, či si vychutnávať obľúbenú hudbu vrátane tichých skladieb.

V modrej a zelenej farbe

Reno11 F 5G vo farbe Ocean Blue prináša vyvinutý Magnetic Particle Design s trblietavými vlnkami a leskom pripomínajúcim sklo. Vo farbe Palm Green vrství Reno11 F 5G smaragdové a tmavo zelené tóny s jemnými odleskami. Farba je vyrobená exkluzívnym procesom OPPO Glow, pri ktorom sú na mikroskopickej úrovni vyleptané drobné trblietavé kryštáliky, tvoriace povrchovú úpravu, ktorá sa leskne a pritom pôsobí jemno a hladko.

Nový smartfón OPPO Reno11 F 5G bude na našom trhu od 8. apríla 2024 dostupný na slovenskom trhu vo variante s 8 GB operačnou pamäťou a 256 GB úložiskom vo farbách Ocean Blue a Palm Green. Odporúčaná cena je 379 eur a v predaji bude u autorizovaných predajcov Orange a O2. K dispozícii tiež u obchodných partnerov Nay a Digitall.sk a ďalších maloobchodných predajcov.

Podpora predaja

Navyše je tu ešte aj podpora predaja. OPPO Reno11 F 5G prichádza programom bezplatnej ochrany batérie na 4 roky. Počas tejto doby môžu využiť jednu bezplatnú výmenu batérie v prípade, že kapacita telefónu pri bežnom používaní klesne. Program bezplatnej ochrany batérie sa vzťahuje len na smartfóny zakúpené u autorizovaných partnerov OPPO.

Technické špecifikácie

 OPPO Reno11 F 5G
FarbyOcean Blue, Palm Green
Procesor a pamäťMediaTek Dimensity 7050 RAM: 8 GB ROM: 128/256 GB
Operačný systémAndroid 14 + ColorOS 14
DisplejAMOLED, 6,7“, 1 080 × 2 412 bodov, 120 Hz, 10bitová farebná hĺbka (1 miliarda farieb), 100% pokrytí DCI-P3, maximálny jas 1 100 nitov, HDR10+  
Predný fotoaparát32 Mpx, f/2.4
Zadný fotoaparát64 Mpx, f/1.7 8 Mpx, f/2.2, ultraširokouhlý (112 °) 2 Mpx makro
Mobilné siete5G, dualSIM, LinkBoost
Rozmery74,73 × 161,63 × 7,54 mm
Hmotnosť177 g
Batéria5000 mAh, 67 W SUPERVOOC dobíjanie
KonektivitaWi-Fi 6, Bluetooth 5.3, USB-C
OdolnosťIP65
Ďalšia výbavaGPS, NFC, senzor odtlačkov prstov v displeji, Ultra Volume Mode, microSD
Cena379 eur

Zdroje: OPPO

Prečítajte si tiež

Značky: