Orange TV Stick predstavuje ďalší spôsob, ako pristupovať k video obsahu. Operátor ho uvádza v Rumunsku, možnože príde aj na Slovensko.

Orange hovoril na MWC v Barcelone o 5G pripojení, ukazoval schopnosti 4G+ konektivity s teoretickou rýchlosťou až 375 Mbps a prezentoval aj zariadenia do domácností. Okrem multifunkčnej škatuľky Homepoint (slúži ako bezdrôtová nabíjačka, audio prehrávač a multimediálny mini-server) sme videli aj novinku – HDMI kľúč s názvom Orange TV Stick.

Ten funguje na podobnom princípe ako Chromecast. Zariadenie pripojíte k televízoru alebo k inej obrazovke pomocou HDMI portu. Prístroj pripojíte do lokálnej Wi-Fi siete a následne môže komunikovať s mobilnými zariadeniami a aplikáciou Orange TV Go. Tá v Rumunsku umožňuje prístup k až 78 TV kanálov a filmov a seriálom na požiadanie. Na Slovensku máme momentálne k dispozícii aplikáciu Orange TV s až 19 TV kanálmi, 31-dňovým archívom a integrovanou požičovňou TopFun.

Orange TV Stick funguje podobne ako Chromecast. Prepája mobilné zariadenia s TV obrazovkou

Orange TV Stick funguje podobne ako Chromecast. Prepája mobilné zariadenia s TV obrazovkou

Operátor sa pomocou Orange TV Sticku snaží rozšíriť služby nelineárnej TV. Jej princíp spočíva v možnosti sledovať video obsah na hocakej obrazovke v domácnosti a bez ohľadu na pevne danú programovú štruktúru TV vysielania jednotlivých kanálov. Používatelia si môžu prostredníctvom mobilnej aplikácie vybrať žiadanú reláciu a tú si prehrať na displeji mobilného zariadenia alebo ju poslať na veľkú externú obrazovku, ku ktorej je pripojený Orange TV Stick. Komunikácia funguje ako v prípade Chromecastu – obsah sa neprehráva zo zariadenia, ale z cloudu. Vďaka tomu je možné vypnúť mobilné zariadenie po zadaní príkazu.

Oficiálne informácie ohľadom dostupnosti Orange TV Sticku na slovenskom trhu momentálne nie sú dostupné. Je však pravdepodobné, že ak bude Orange TV Stick kompatibilný s lokálnou verziou aplikácie, HDMI kľúč sa objaví aj u nás. Takéto zariadenie by mohlo v budúcnosti eventuálne nahradiť aj klasický set-top box.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Za pozvanie ďakujeme spoločnostiam Samsung a Orange.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit