Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Orange plní svoj sľub a dostupnosť svojej 4G siete rozšíril v týchto dňoch už pre 80 % obyvateľov SR.

Práve vďaka ultra rýchlej 4G sieti môže byť stále viac zákazníkov Orangeu rýchlejšie a jednoduchšie v spojení s tým, na čom im záleží a komfortnejšie si užívať výhody digitálnych služieb. Okrem rozšírenia pokrytia 4G sieťou Orange zvýšil aj dostupnosť najvyššej teoretickej rýchlosti 225 Mbit/s, ktorú môže využívať  štvrtina Slovákov. Do roku 2020 chce Orange rozšíriť dostupnosť svojej 4G siete pre 95 % populácie.

„Neúnavne pracujeme na tom, aby sme našim zákazníkom poskytli čo najlepšiu skúsenosť s mobilným internetom. Je to v súlade s našou dlhodobou stratégiou umožniť zákazníkom byť v spojení s tým, na čom im záleží, v čo najvyššej rýchlosti a kvalite všade, kde sa nachádzajú. Preto sme neinvestovali len do pokrytia samotného, ale zároveň našu sieť pripravujeme aj na spustenie ďalších služieb ako VoLTE a VoWiFi, ktorými našich zákazníkov prekvapíme už v budúcom roku,“ uviedol Peter Tóth, Corporate Affairs manager spoločnosti Orange Slovensko.

Aktuálne si výhody najmodernejšej 4G siete od Orangeu môžu užívať  obyvatelia v 139 mestách a 1128 obciach, čo predstavuje 80 % populácie SR. Popri budovaní LTE siete preto Orange naďalej pokračoval aj v rozširovaní 3G siete a výrazne tiež zvýšil dostupné rýchlosti v 4G sieti miestami až na 225 Mbit/s. Pokrytie vysokorýchlostného mobilného internetu, teda 3G aj 4G siete, prekročilo 95 % populácie Slovenska, 4G+ sieť s maximálnymi prenosovými rýchlosťami do 225 Mbit/s je aktuálne dostupná pre 25% populácie Slovenska.

K metodike merania pokrytia:

Orange zverejňuje svoje údaje o pokrytí na základe transparentnej metodiky, ktorá berie do úvahy nielen dostupnosť signálu, ale aj jeho kvalitu. Za pokrytú považuje až takú lokalitu, kde má aspoň 50 % jej obyvateľov umožnený prístup do 4G siete. Do celkového počtu pokrytej populácie spadá však len tá časť obyvateľstva mesta alebo obce, ktorá môže mobilný internet v sieti 4G plnohodnotne využívať.

Značky: