Mnohí Slováci sa v týchto dňoch znovu stali terčom podvodníkov. Tí sa SMS správou predstavujú ako dopravná polícia a žiadajú do 48 hodín uhradiť pokutu za priestupok zaznamenaný tzv. „inteligentným zariadením na monitorovanie dopravy“. Odhliadnúc od faktu, že pokutu treba uhradiť cez fejkový web, ministerstvo vnútra upozorňuje, že pokuty nikdy nerozosiela SMS-správami.