Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Panasonic predstavuje svoje najnovšie produkty a technológie v hale č. 5.2 a/b na veľtrhu IFA (Internationale Funkausstellung) 2016 v Berlíne.

IFA je jedným z najväčších veľtrhov spotrebnej elektroniky a domácich spotrebičov na svete a koná sa v termíne 2. – 7. septembra 2016.

Expozícia spoločnosti Panasonic má názov „A Better Life, A Better World“ alebo „Lepší život, lepší svet“. Sústredí sa predovšetkým na svet okolo nás a obľúbený životný štýl väčšiny ľudí, ku ktorému produkty značky Panasonic neoddeliteľne patria, či už ide o audiovizuálnu techniku, domáce spotrebiče alebo kozmetické produkty.

PAN1602_SKA_KV_01_Food_Processor_horizontal_150dpi_39L_web2016_8_nowat

Okrem samotnej expozície vo výstavnej hale budú k dispozícii aj správy z tlačovej konferencie spoločnosti Panasonic a základné informácie o najatraktívnejších z vystavených produktov, všetko online na adrese http://www.panasonic.com/ifa . Zaujímavé zážitky z návštevy veľtrhu si tak môžu vychutnať aj tí, ktorí sa do Berlína nedostanú. Z videoreportáží pripravených expertmi firmy Panasonic sa milovníci spotrebnej elektroniky dozvedia všetky základné technické informácie o novinkách, ktoré značka na veľtrhu predstaví. Na sociálnych sieťach sa do komunikácie môžete zapojiť vďaka hashtagu #panasonicIFA.

Hlavné exponáty na stánku Panasonic na veľtrhu IFA 2016

Lepší život zajtrajška: životný štýl budúcnosti v chytrej domácnosti

Panasonic vytvoril viacúčelové domáce prostredie, ktoré každý môže využiť po svojom. Kuchyňa, obývacia izba a jedáleň sú vybavené nespočetnými inteligentnými a vzájomne prepojenými prístrojmi, ktoré využije rodina i osamelo žijúci jedinci. Spoločnosť Panasonic skrátka ukazuje, ako môže život vo svojich mnohých podobách vyzerať zhruba za 3-5 rokov.

Viacúčelový priestor pre zdieľané zážitky

V tejto sekcii nájdete jednoducho, interaktívne a harmonicky zariadené domáce prostredie, ktoré zodpovedá každodenným potrebám moderného životného štýlu. Priestorové usporiadanie je možné meniť podľa želania, aby mal každý dostatok pohodlia a pritom sa mohol tešiť z nečakaných zážitkov.

 • Neviditeľná knižnica, sklenené zásteny

Cieľom je v tomto prípade vytvoriť integrovaný priestor pre celú rodinu. K tomu sa využívajú priehľadné panely, na ktorých sa obsah zobrazí len vtedy, ak je to potrebné. Panely sú zabudované do dverí skriniek a v nepoužitom stave tak preto tvoria bežnú súčasť interiéru.

 • Osvetlenie a audiovizuálne výbava

Osvetlenie a ozvučenie v miestnosti sa mení podľa toho, čo sa v nej zrovna deje, čo vylepšuje atmosféru rodinných aktivít.

Vybavenie a služby na mieru – záruka spokojnosti

V tejto sekcii sa nachádza domáce prostredie, ktoré umožňuje prístup k najrôznejším informáciám a uľahčuje každodenný život v mnohých ohľadoch. Napríklad vďaka inteligentným kuchyniam si lepšie vychutnáme ako jedlo, tak aj spoločenské okamihy s ním spojené.

 • Chladená skriňu na víno a saké

Plánujete večierok? S novou skriňou na víno a saké to pôjde ľahšie než predtým. Vo dverách skrine sa nachádza priehľadný displej, na ktorom si možno prečítať informácie o nápojoch vo vnútri, ale aj recepty na jedlá, ku ktorým sa tieto nápoje najlepšie hodia. Samozrejmosťou je optimálna teplota a vlhkosť, opäť podľa typu nápoja.

 • Digestor s kamerou

Varenie v domácej kuchyni môže pripomínať zážitok z luxusnej reštaurácie. K tomu prispievajú aj nové digestory Panasonic, ktoré okrem iného dokážu monitorovať najrôznejšie podmienky v kuchyni. Medzi ne patrí napríklad teplota jednotlivých indukčných varičov, prípadne stav pokrmov na nich, ktorý stráži špeciálna kamera na digestore.

 • Nový integrovaný varič

Je vždy dobré, keď má rodina viac času na seba a nemusia ho tráviť pri sporáku. Nové variče Panasonic práve toto umožňujú – čerstvo pripravené jedlo vďaka nim zostane teplé a chutné, dokiaľ nie je čas ho servírovať na stôl. Funguje to úplne inak ako bežné indukčné plochy, oveľa jednoduchšie – jednoducho dáte jedlo na tanier a postavíte ho na varič. Ohreje sa len obsah.

 • Cloudové služby

Nadšenie kuchári a kuchárky iste ocenia možnosť zobraziť priamo na kuchynskom displeji nové zaujímavé recepty. Cloudové prostredie navyše umožňuje prepojiť jednotlivé zariadenia v kuchyni s centrálnou jednotkou v digestore a uľahčuje ich vzájomnú komunikáciu, čo pomáha strážiť správnu teplotu a pripravovať viac jedál súčasne.

 • Veľká bielizeň

Keď si človek môže vybrať, či tráviť čas praním alebo zábavou so svojimi najbližšími, je voľba jasná. Uľahčí to okrem iného systém All in One Laundry alebo Veľká bielizeň. Názov hovorí viacmenej za všetko – všetky nevyhnutné, ale časovo náročné fázy prania (samotné pranie, sušenie, skladanie, ukladanie do skríň) prebiehajú automaticky, stará sa o to vyspelá technológia analýzy obrazu a robotická technika.

 • Univerzálny domáci ovládač

Nič nie je dôležitejšie ako pokoj v duši, že máte všetko pod kontrolou. A práve k tomu pomáha univerzálny ovládač všetkých domácich systémov, vrátane osvetlenia. K inteligentným prístrojom a spotrebičom sa pripojí prostredníctvom domácej Wi-Fi siete, takže má prehľad napríklad o zásobách v chladničke a v pravej chvíli dokáže majiteľovi poradiť, čo objednať. Samozrejmosťou sú aj ďalšie cenné informácie.

Ďalšie súčasti chytrej domácnosti

MX-ZX1800 High Power Blender_web2016_8_nowat

Na veľtrhu IFA predstaví Panasonic aj ďalšie súčasti chytrej domácnosti, ktoré z bežného domu či bytu dokážu urobiť pohodlnejšie, príjemnejšie a bezpečnejšie miesto. Návštevníci si mnohé z nich budú môcť vyskúšať na vlastné oči a presvedčiť sa, ako prístroje vybavené inteligentnými senzormi, kamerami a ovládačmi v skutočnosti fungujú a ako sa uplatňujú v každodennom živote.

Pre oživenie sa o prezentáciu technológie chytrej domácnosti postará pantomimická skupina v spolupráci s moderátorom. Budú obývať miniatúrny domček priamo na stánku, takže návštevníci všetko uvidia takpovediac z prvej ruky. Na stánku ich budú čakať okrem iného nasledovné prístroje:

 • Senzor rozbitého skla, ktorý rozpozná aj spôsob, akým k rozbitiu došlo, a zašle majiteľovi varovnú správu, napríklad ak sa niekto pokúša vlámať do domu.
 • Senzor tečúcej vody dokáže zareagovať aj na malé množstvo, takže sa dozviete aj o kvapkajúcim kohútika alebo zle utesnenom potrubia.
 • Pohybový senzor pošle majiteľovi varovanie, spustí alarm alebo aktivuje iné zariadenia (svetla a pod.) V prípade, že detekuje nečakaný pohyb, alebo naopak ak sa očakávaný pohyb nedostaví (čo sa hodí napr. V prípade, že v domácnosti bývajú seniori).
 • Celý rad interiérových a exteriérových kamier pomáhajúcich sledovať domácnosť i záhradu – môžu strážiť napríklad spiaceho novorodenca alebo psa, ktorý sa hrá vonku.
 • Chytrá zásuvka umožňuje užívateľom vypínať a zapínať domáce prístroje z telefónu na diaľku.
 • Interiérová nástenná klávesnica, ktorou sa celý systém chytré domácnosti zapína a vypína (ani nemusíte vyťahovať telefón).
 • Kľúčenka, s ktorej pomocou možno celý systém zapnúť a vypnúť jediným tlačidlom, keď človek príde domov alebo naopak odchádza.

Digitálne fotografie a video

V sekcii digitálnych fotoaparátov a kamier sa predstavujú nové prístroje značky Panasonic, ktoré všetky zvládajú natáčať v rozlíšení 4K, či už sa jedná o malé jednoduché aparáty do vrecka alebo sofistikované systémové kompakty radu Lumix G. Kvalita obrazu je tu samozrejmosťou. Každý návštevník si môže na vlastné oči vyskúšať technológie 4K Photo a Post Focus.

Funkcia 4K Photo umožňuje uložiť ľubovoľné okienko z videozáznamu vo 4K ako fotografiu s rozlíšením 8 megapixelov. Systém Post Focus zase dáva užívateľovi slobodu v tom, že si až u hotových snímok vyberá, kam má prístroj zaostriť. Stačí k tomu jediný dotyk displeja.

TV a domáca AV technika

Výkladná skriňa životného štýlu: Ako to chceli filmári

Nároční milovníci domácej zábavy si zaslúžia len to najlepšie, teda obraz v kvalite, akú si predstavovali sami filmoví tvorcovia. A práve k tomu slúžia nové systémy domáceho kina Panasonic v kvalite 4K, ktorých základom je kombinácia špičkovej televízia s ultravysokým rozlíšením a kompatibilného blu-ray prehrávača. Panasonic dokáže taký zážitok ponúknuť ako jediná firma na trhu, vyrába totiž ako produkty pre profesionálnych filmárov tak i pre bežné domáce použitie.

 • 4K TV

Na stánku bude k videniu rad DX900, teda televízory s rozlíšením 4K a podporou HDR. Okrem špičkového obrazu s posilneným dynamickým rozsahom ponúkajú aj veľmi atraktívny dizajn. V tejto časti expozície budú k videniu aj OLED modely a ďalšie technológie, ktoré stoja za špičkovou obrazovou kvalitou televíziou Panasonic a vďaka ktorým táto značka dostáva jedno prestížne ocenenie za druhým.

 • Blu-ray prehrávač s ultravysokým rozlíšením 4K

Najlepší obraz aj zvuk v súčasnej 4K ére ponúkne špičkový model DMP-UB900 s certifikáciou ULTRA HD Premium. K videniu bude aj veľa rôzneho príslušenstva.

Audio

Jednou z dôležitých tém tohtoročnej expozície je bezdrôtový prenos zvuku. Ideálne sa hodí na domácu zábavu i na najrôznejšie večierky. Panasonic si pre veľtrh IFA pripravil zbrusu novú kolekciu, ktorú tu chce predstaviť prvýkrát.

 • Slúchadlá

Súčasťou expozície budú slúchadlá Panasonic Wing RP-BTS50 a RP-BTS30. V oboch prípadoch je možné pripojiť k telefónu veľmi ľahko cez Bluetooth, hodia sa predovšetkým k športu a na cesty. Dokonalý zvuk je samozrejmosťou.

 • Wi-Fi reproduktory radu ALL

Nové reproduktory radu Panasonic ALL sú vybavené Wi-Fi a dokážu prehrávať hudbu z rôznych zdrojov zapojených do domácej siete. Plochý model SC-ALL7CD sa vyznačuje špičkovou kvalitou zvuku a tiež kompatibilitou s audioformáty s vysokým rozlíšením. Model SC-ALL05 je zase ako prvý zástupca svojho radu vodotesný a má vstavanú batériu.

Výkladná skriňa životného štýlu: Kto dobre vyzerá, tiež sa tak cíti

02_XC10_Slant A with Brush_web2016_8_nowat

Zdravotná a kozmetická sekcia sa delia do troch kategórií – na dámsku a pánsku kozmetiku a ústnu hygienu. Tento rok jej na stánku Panasonic vyhradili špeciálnu sekciu.

 • Dámska kozmetika

V spoločnosti Panasonic sa nechali inšpirovať dávnymi japonskými rituálmi kozmetickej starostlivosti a v tomto duchu predstavujú aj nové produkty, ktoré domáce kozmetické úkony vylepšujú a uľahčujú. Počas praktických ukážok si návštevníci budú môcť prezrieť a vyskúšať napríklad parný kúpeľ na tvár EH-SA31.

 • Pánska kozmetika

Páni si tiež môžu vychutnať veľa praktických ukážok, napríklad holiaceho strojčeka ES-LV9N s piatimi čepieľkami. Základom je japonská technológia čepeli so špeciálnymi senzormi, vďaka ktorým je oholenie dokonale čisté a pritom jemné. Okrem toho je k videniu zastrihávač fúzov ER-GB80 s možnosťou nastaviť až 40 rôznych profilov pre osobné zostrih či strihač vlasov ER-GC71 s 38 možnými nastaveniami.

 • Ústna hygiena

Ďalšia praktická ukážka sa týka dobíjacieho prístroja na vyplachovanie úst EW1411. Ten výrazne napomáha prevencii zápalov ďasien. K videniu sú aj elektrické zubné kefky radu EW-D s mimoriadne jemnými Štetôčka.

Pranie

V tejto sekcii si návštevníci budú môcť prezrieť veľkokapacitnú práčku na 10 kg bielizne, s funkciou Auto Care, vďaka ktorej prístroj bielizeň automaticky odváži, zistí, o aký materiál sa jedná a nakoľko je bielizeň znečistená, načo automaticky nastaví parametre vrátane teploty vody a množstva pracieho prostriedku. Okrem toho sa v tejto časti predstaví aj stručná história práčok s využitím miniatúrnych modelov. K videniu bude aj krátke video o tom, prečo sú modely Panasonic tak spoľahlivé.

Malé kuchynské spotrebiče

Výkladná skriňa životného štýlu: Čo je čerstvé, to je dobré

Aj v tomto prípade vychádza Panasonic z japonskej filozofie, ktorá kladie veľký dôraz na čerstvosť. Výrobcovia sa sústredili na to, akým spôsobom môžu produkty chrániť zdravie a spokojnosť užívateľov. Prieskumy naznačujú, že práve týmto smerom sa posúvajú verejné trendy, a súčasná ponuka produktov Panasonic tomu zodpovedá.

Na stánku bude prebiehať kuchárska show s využitím rôznych kuchynských spotrebičov Panasonic (sem patrí napr. Mikrovlnná rúra, pekáreň na chlieb, pomalý odšťavovač, výkonný mixér, kuchynský robot a pod.). Všetky ingrediencie budú samozrejme čerstvé, pripravené v chladničke značky Panasonic. Predstavíme aj špeciálne recepty, podľa ktorých možno s našou výbavou variť.

Vystavené produkty

 • Kuchynské spotrebiče

Návštevníci zistia, ako jesť zdravo s využitím čerstvých potravín, ktoré sa ľahko pripravujú. Poslúži k tomu mikrovlnná rúra NN-DS596, domáca pekáreň SD-ZB2512, pomalý odšťavovač MJ-L500, výkonný mixér MX-ZX100 (na trhu od septembra 2016) a kuchynský robot MK-F800.

 • Chladničky

Tiež súčasný rad chladničiek jasne ukazuje, nakoľko Panasonic kladie dôraz na čerstvosť. Vďaka špeciálnej technológii sa chladničky výborne hodia na uchovávanie zeleniny. K dispozícii je aj zóna pre čiastočné zamrazenie (-3 ° C), ktoré predlžuje trvanlivosť čerstvého mäsa a rýb. Čo sa týka dizajnu, sú zrejme najzaujímavejšie mrazničky triedy Premium Flat Door a špičkové chladničky Side-by-Side s flexibilným usporiadaním interiéru.

Vstavané kuchynské spotrebiče

Návštevníci budú môcť vidieť kuchársku show s ukážkami japonskej kuchyne, o ktorú sa postará inštruktor zo slávnej kulinársku školy Tsuji. Ďalšie ukážky povedie nemecký šéfkuchár Klaus Breinig. Originálne indukčné platne Panasonic ponúkajú špeciálne funkcie, napríklad presné nastavenie teploty. Počas šou uvidíme, ako s touto funkciou pracovať pri grilovaní alebo smažení mrazeného jedla. Všetko bude možné následne ochutnať.

 • Indukčné platne

V tejto sekcii budú k videniu originálnej tepelnej senzory Genius, ktoré merajú silu infračerveného žiarenia na dne hrnca alebo panvice a podľa toho automaticky upravujú teplotu platne. K dispozícii bude tiež prototyp modelu KY-T937VF (na trhu v marci 2017).

 • Vstavané kuchynské spotrebiče

Medzi vstavané kuchynské spotrebiče, ktoré sú v predaji v Nemecku, patria parné mikrovlnnej rúry, umývačky, predhrievacie zásuvky alebo chladničky. Počas ukážok sa presvedčíme napríklad o schopnostiach parnej mikrovlnnej rúry HL-SX485 s invertorom a naparovaciu.

Technics: ikonická značka rastie

Značka Technics je synonymom tradičnej špičkovej audiotechniky, ktorú nároční poslucháči už dlhé desaťročia milujú kvôli skvelému zvuku. Lenže výrobcovia idú s dobou a tak novo ponúkajú aj vynikajúcu audio komponenty novej generácie s vysokým rozlíšením, prípadne celé hudobné systémy, vďaka ktorým si audiofilovia a hudobné fanúšikovia akéhokoľvek veku vychutnajú poslucháčsky zážitok par excellence.

 • Kompletný produktový rad

Na veľtrhu bude k videniu kompletný produktový rad Technics. Návštevníci si budú môcť na vlastné uši vyskúšať kvalitu slúchadiel. Predstaví sa aj systém Technics TRACKS pre sťahovanie hudby v najvyššej kvalite.

 • Posluchová miestnosť

Návštevníkom bude k dispozícii aj špeciálna posluchová miestnosť, v ktorej si budú môcť vychutnať kvalitu zvuku pri prehrávaní platní na novom gramofóne s prepracovaným systémom priameho náhonu. Pri výrobe Panasonic využil tak tradičné postupz a skúseností, ako aj moderné technológie. Každá súčiastka je vyrobená s maximálnou precíznosťou, gramofón je symbolom dokonalej zvukovej kvality.

 • Digitálne kúzla

Technics, to nie sú len analógové gramofóny. V portfóliu značky sa stretneme aj so špičkovými digitálnymi audiosystémy vychádzajúcimi z najlepších japonských tradícií. Vlajkovou loďou tejto kategórie je špičková hi-fi rad C700 s bezdrôtovým systémom Ottava.