Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Panasonic dnes predstavila dva prírastky do svojho rozsiahleho radu audio produktov.

Medzi hlavné prednosti hi-fi systémov UA3 a UA4 patrí výkonný zosilňovač, elegantný štýlový dizajn aj kvalitný a dostatočne prierazný zvuk. Vďaka výkonu 300 W ponúkajú oba systémy výnimočný poslucháčsky zážitok. K praktickému prevedeniu patrí aj šikovné držadlo pre najrôznejšie použitie (napríklad na večierkoch). Model UA4 je vybavený radio tunerom DAB +.

Oba modely sa okrem kvalitného zvuku a všestranne využiteľného prenosného prevedenia vyznačujú aj skvelými multimediálnymi schopnosťami – umožňujú pripojenie cez Bluetooth, vo výbave však nájdeme aj štandardný USB port. Vďaka tomu je možné bez problémov prehrávať hudbu v podstate z ľubovoľného zariadenia, napríklad z chytrého telefónu, tabletu pod. Celé zariadenie tak možno ovládať jediným dotykom prsta v dôverne známom používateľskom rozhraní.

Kvalitný a hutný zvuk do miestností každého druhu

Napriek malým rozmerom sa systémy UA3 a UA4 vyznačujú kvalitným, hutným a pritom čistým zvukom, a tiež bohatou funkčnou výbavou pre najrôznejšie použitie (napr. na party). Na prehrávanie je možné využiť najrôznejšie zdroje hudby – externé zariadenie možno pripojiť cez Bluetooth alebo USB, prípadne využiť CD prehrávač alebo rádio. K úprave jednotlivých frekvenčných pásiem slúži ekvalizér. Vďaka funkcii Jukebox Request môže byť prehrávanie prakticky neobmedzene dlhé.

Hi-fi systémy UA3 a UA4 sú vybavené modernou audio technológiou slúžiacou na vylepšenie a posilnenie basov. Konštrukcia zadnej steny zaručuje dostatočnú pevnosť, ďalšie konštrukčné prvky – napr. špecifický tvar reproboxu s aerodynamickým prevedením – bránia nežiaducim rezonanciám. Oba prístroje sa tak pýšia prekvapivo vysokou hlasitosťou a čistým, avšak veľmi prierazným zvukom.

Okrem bežného usporiadania výškových i basových membrán pridali výrobcovia dve nové výškové membrány v rohoch boxu, vďaka čomu sa hudba v nezníženej kvalite šíri po väčšej ploche. Jedna sada výškových reproduktorov sa nachádza na ľavej i pravej strane a mieri dopredu aj do strán. Ďalšie štyri membrány na ľavej a pravej strane zaisťujú v porovnaní s konkurenciou lepšiu hladinu akustického tlaku.

Elegantný štýlový dizajn

Ďalšou veľkou prednosťou hi-fi systémov UA3 a UA4 je elegantné štýlové prevedenie s matnou povrchovou úpravou na bočných stranách, ktorá príjemne kontrastuje s lesklými povrchovými prvkami. O spomínané kvalitné prevedenie basov sa stará okrem vyspelej  technológie aj vejárovitý tvar basových wooferov.

Stredové tlačidlá sú podsvietené, rovnako ako okraj držadla. Modré svetlá na čiernom povrchu výborne ladia s moderným dizajnom.

Značky: