V redakcii TOUCHIT sme testovali už všemožné tablety so systémom Android, avšak Panasonic TOUGHBOOK A3 je unikát už na prvý pohľad. Toto zariadenie vyniká odolnosťou a funkciami, ktoré sú navrhnuté pre špecifický segment používateľov

Panasonic TOUGHBOOK A3 si s najväčšou pravdepodobnosťou nekúpite domov. Tablet je určený pre rôzne odvetvia biznisu, ako je výroba, transport, automobilový priemysel, práca v skladoch a v teréne atď. Zodpovedá tomu dizajn zariadenia, výrazne odolná konštrukcia a tiež široké portfólio portov, ktoré sú v bežných tabletoch pre domácich spotrebiteľov zbytočné.

Vyniká odolnosťou a rozšíriteľnosťou

TOUGHBOOK A3 je odolný voči vode a prachu (IP65) a bol otestovaný pri páde z výšky 1,5 m na betón. Jeho základom je operačný systém Android 9 Pie, procesor Qualcomm Snapdragon 660 so 4 GB pamäte a 64 GB eMMC úložiskom. 10,1-palcový tablet s rozlíšením 1920 × 1200 pixelov vyniká najmä vysokým maximálnym jasom, ktorý prevyšuje 800 cd/m2. Je zrejmé, že pri jeho používaní na dennom svetle nebudete mať problém s čitateľnosťou displeja.

Tablet je navrhnutý, aby fungoval pri teplotách od -20 °C do 50 °C a jeho hmotnosť je 885 gramov. Vyššia hmotnosť je daná už spomenutou odolnou konštrukciou. Jeho rozmery sú 272 × 196 × 16,4 mm. K dispozícii sú porty USB-C a USB 2.0. Tablet ponúka aj určitú modifikovateľnosť – môžete ho vybaviť až dvoma batériami a ďalším príslušenstvom, ako je napríklad čítačka čiarových kódov.

Široká podpora Wi-Fi

TOUGHBOOK A3 ponúka aj NFC a podporuje ovládanie aj v rukaviciach či pomocou stylusu. Môžete ho používať aj s dokovacím systémom vo vozidle. K dispozícii je Bluetooth 5.0, podpora pre Wi-Fi a/b/g/n/ac/d/h/i/r/k/v/w a systémy na určenie polohy Galileo, GPS, GLONASS a Beidou.

Tablet využíva už spomenutý operačný systém Android 9 v čistej verzii. Súčasťou výbavy sú aplikácie, ktoré môžu nájsť uplatnenie v pracovnom prostredí – čítačka čiarových kódov, manažment zariadenia, diagnostika hardvéru či aplikácia na elektronický podpis.

V rámci testovania sme overili výdrž batérie pri nastavení maximálneho jasu s dvoma batériami s kapacitou 3200 mAh a tablet dokázal fungovať 2 hodiny a 40 minút. Pri nastavení nižšieho jasu sa výdrž pohybuje na úrovni 9 hodín, s väčšími batériami je to až 15 hodín.

Zapožičal: Panasonic

Cena: od 1328 € bez DPH

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit