Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Panasonic získala tri prestížne ocenenia TIPA 2016, považované za jedno z celosvetovo najvýznamnejších ocenení v oblasti fotografie a videa.

V tejto kategórii bol ocenený Panasonic LUMIX FZ300 ako „Najlepší SUPERZOOM fotoaparát“, objektív Panasonic LUMIX G 25mm F1.7 ASPH získal ocenenie „Najlepší entry-level objektív pre CSC systémy“ a Panasonic 4K Ultra HD videokamera VXF990 získala ocenenie „Najlepšia videokamera“.

Najlepší Superzoom fotoaparát

Panasonic LUMIX DMC-FZ300, ktorý dostal ocenenie „Najlepší Superzoom fotoaparát“, sa môže pochváliť objektívom LEICA DC s clonou F2,8 v celom rozsahu zoomu 25-600mm umožňujúci vysokorýchlostný záznam v najťažších podmienkach a robustnou prachuodolnou konštrukciou. Fotoaparát prináša pokročilé video a fotografické technológie – vrátane záznamu vo 4K (4K PHOTO) – pre jednoduché fotografovanie magických momentiek z divokej prírody či športových udalostí.

FZ300_slant_web2016_3_nowat

Hovorca poroty TIPA k ocenenie dodáva: „S integrovaným objektívom 25-600mm Leica DC Vario-ELMARIT, odolnosťou proti prachu a striekajúcej vode je Panasonic FZ300 ideálnym spoločníkom na cesty pre zanietených fotografov. FZ300 ponúka 12,1MP snímač MOS s uhlopriečkou 1 / 2,3 palca a s vysokou citlivosťou, výkonný systém stabilizácie obrazu pre fotografie aj záznam HD videa. Tento model disponuje radom kreatívnych režimov a možností vrátane nahrávania 4K videa a záznamu do RAW formátu. FZ300 vyniká veľkým OLED hľadáčikom s 1 440 000 zobrazovacími bodmi, živým náhľadom (Livefinder View), výklopným displejom, technológiou rozostrenia DFD (Depth from Defocus), rýchlosťou automatického ostrenia až 0,09 sekundy a sekvenčným záznamom s ostrením AFC pri snímaní až 6 snímok za sekundu. „

Najlepší entry-level objektív pre CSC systémy

LUMIX G 25mm F1.7 ASPH s vysokorýchlostnou clonou F1.7 a 25mm ohniskovou vzdialenosťou, ktorý poskytuje zobrazenie a perspektívu takmer zhodnú s ľudským okom, je perfektným objektívom pre pôsobivé a kreatívne zábery s vysokou hĺbkou ostrosti.

Hovorca poroty TIPA k ocenenému objektívu poznamenal: „Panasonic LUMIX G F1.7 25mm je rýchly objektív systému Micro Four Thirds (ekvivalent 50 mm) podporujúci vysokorýchlostný digitálny prenos rýchlosťou až 240 snímok za sekundu a perfektne pracujúci s kontrastným autofokusom a DFD technológiou. Ponúka detailnú ostriacu vzdialenosť 0,25 m (9,8 palcov), sedemlamelovú clonu s dvojicou asférických šošoviek a ultravysokým indexom lomu. Objektív je súčasťou pôsobivej rodiny objektívov so svetelnosťou F1,7 zahŕňajúcej ohniskové vzdialenosti 20mm, 15mm a 42,5mm. „

H_H025K_front_slant_web2016_3_nowat

Najlepšia videokamera

Ako líder v oblasti technológií 4K, umožňujú 4K kamery Panasonic, vrátane víťazného modelu Panasonic VXF990, 4K orez (cropping) a fotografický režim 4K PHOTO. Okrem toho poskytujú jedinečné možnosti, ako je bezdrôtový záznam niekoľkých scén na viacerých mobilných zariadeniach a pokročilé profesionálne funkcie, ktoré zjednodušujú ovládanie pre všetkých ich používateľov.

VXF990_K_front_LCD_web2016_3_nowat

Hovorca poroty TIPA zhodnotil víťazný produkt takto: „4K Ultra HD videokamera Panasonic VXF990 má integrovaný objektív Leica Dicomar s 20-násobným optickým zoomom (4K 16: 9 – 30,8-626mmm ekvivalent; statický záber 3: 2 – 34,5-690,3mm ekvivalent) as 5-osou hybridnou opticou stabilizáciou (Hybrid Optical Stabilisation). Je vybavená 4K Cinema funkciami a efektami pre úpravu obrazu, vrátane Dolly Zoom, pomalého a rýchleho záznamu či následného 4K orezu (Post Cropping). Ocenený model navyše umožňuje zaobstarať z videozáznamu 4K fotografie a disponuje tiež možnosťou presamplovania na nižšie rozlíšenie pre 1080p Full HD displeje. So vstavaným WiFi sa možno pripojiť až k trom mobilným zariadeniam zároveň a urobiť tak súbežný záznam viacerých scén s Wireless Multi Camera. Exkluzívny HDR režim videokamery pomáha zvládnuť natáčanie v podmienkach s vysokým kontrastom. Náhľad poskytuje elektronický hľadáčik EFV s 1,5 miliónom obrazových bodov alebo 3-palcový LCD displej. „

Značky: