Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Partnerstvo otvára cestu k jednoduchšej integrácii audiovizuálnych služieb pomocou prepínačov Zyxel.

Prepínače spoločnosti Zyxel Networks, ktorá patrí medzi lídrov na trhu bezpečných sieťových riešení využívajúcich prednosti cloudu, získali plnú certifikáciu k nasadeniu s inovatívnymi IP kamerami, vysielačmi a mediálnymi procesormi od spoločnosti Lumens Digital Optics Inc.

Tento krok znamená veľký prínos pre systémových integrátorov a obchodných partnerov pôsobiacich v AV sektori, pretože prináša lepšie prostredie pre užívateľov, silnejšie zabezpečenie, väčšiu škálovateľnosť a zvýšenú odolnosť naprieč spravovanými systémami.

Partnerstvo so spoločnosťou Lumens nadväzuje na uvedenie režimu Networked AV v roku 2020. Režim Networked AV umožňuje jednoduchšie a efektívnejšie nasadenie AV riešenia na mnohých rôznych zariadeniach pri zachovaní streamovacieho výkonu siete.

Špeciálny režim Networked AV pre jednoduchšiu správu

Pri migrácii z technológie HDMI na sieťové AV riešenie sa inštalačné firmy často potýkajú s problémami v dôsledku veľkého počtu protokolov na sieťových prepínačoch. A práve pre tieto situácie spoločnosť Zyxel vytvorila režim Networked AV, ktorého intuitívny sprievodca dokáže celú sieť AV-over-IP nastaviť behom niekoľkých málo minút.

Špeciálny režim Networked AV integruje všetky bežné funkcie, ktoré sú nevyhnutné k jednoduchšej inštalácii sieťových prepínačov pre audiovizuálne riešenie cez IP protokol. Správcom siete prácu zjednodušuje nielen intuitívny sprievodca nastavením, ale tiež kontrolný panel s grafickým zobrazením informácií o portoch prepínača, systému, využitia prenosovej kapacity a spotrebe energie.

„Našou snahou je prechod na IP siete maximálne zjednodušiť a zefektívniť,“ poznamenáva Kell Lin, Senior Associate Vice President divízie Networking v spoločnosti Zyxel Networks. „A práve preto sme vyvinuli režim Networked AV, vďaka ktorému sa zo zložitej inštalácie AV-over-IP riešenia stáva záležitosť na niekoľko málo minút. Naše partnerstvo so spoločnosťou Lumens, ktorá patrí medzi lídrov na trhu sieťových AV technológií, zákazníkom uľahčí nasadenie týchto riešení a umožní poskytovať prvotriedne audiovizuálne služby.”

Dlhodobý trend na trhu

Podľa Stevena Lianga, viceprezidenta spoločnosti Lumens pre vývoj produktov, je partnerstvo so značkou Zyxel odozvou na rastúci dopyt po AV-over-IP riešeniach.

„Ako globálny líder na trhu profesionálnych AV produktov spoločnosť Lumens poskytuje robustné AV-over-IP riešenie. Prenos audiovizuálnych signálov pomocou IP infraštruktúry sa stal realitou a podľa nás bude na veľa rokov predstavovať dominantné riešenie. Sme radi, že v spolupráci so spoločnosťou Zyxel môžeme poskytovať IP riešenia, ktorá sa vyznačujú robustným zabezpečením, jednoduchým používaním a jednoduchou správou.“

Režim Networked AV je dostupný na prepínačoch Zyxel série XS3800, GS2220 a XGS2210 s firmwarom v4.70 a vyšším.

Více na: https://www.zyxel.com/sk/sk/solutions/use-case/networked-av

Značky: