Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Ľudia ľuďom prostredníctvom platformy Campiri v Česku rezervovali viac ako 800 nocí vo vozidlách od súkromných majiteľov.

Program P2P je u našich susedov obľúbený a dôkazom je viac ako 200 partnerov z radov priamych majiteľov karavanov, ktorí ich zaregistrovali na webe s ponukou na prenájom. Podľa dát vlastníci, ktorí ponúkajú svoje karavany, môžu zarobiť na ich prenájme stovky tisíc korún ročne. Campiri sa zároveň usiluje o to, aby bol samotný prenájom pre zákazníka maximálne jednoduchý. Možnosť zapojiť sa majú aj majitelia obytných vozidiel zo Slovenska, ktorí chcú, aby ich karavan slúžil ďalším cestovateľom v čase, keď ho sami nevyužívajú.

„Peer-to-peer prenajímatelia nám v posledných mesiacoch výrazne pribudli a pre nás je to jasný signál, že je o túto formu výpožičky záujem. Zákazníci si môžu vybrať z celej škály unikátnych vozidiel a rezervácie ich majiteľom nezaberú viac ako 10 minút,“ komentuje Lukáš Janoušek, CEO Campiri.

Lepší cashflow pre majiteľov

Vlastníci karavanov na Slovensku majú možnosť zaradiť svoje vozidlo do ponuky webu Campiri, kde si zákazníci vyberajú vozidlo podľa vlastných preferencií a plánu cesty. Majiteľom tak odpadá starosť s inzerciou a pravidelným riešením celého procesu od ponuky cez vyjednávanie, rezerváciu, zaplatenie zálohy a samotné stretnutie s cieľom prevziať vozidlo. Všetky tieto kroky sú vďaka Campiri automatizované a zabezpečené proti možným komplikáciám.

„Samotná rezervácia a požičanie karavanu prebieha online a na pár kliknutí. Majiteľ tak bez väčších starostí môže očakávať za svoj prenájom zaujímavý finančný zisk. Jeden z našich P2P partnerov bol tento rok schopný získať pri  počte piatich prenájmov svojho karavanu viac ako 8 000 eur, a to len za pol roka,” doplňuje Janoušek.

Nech karavany neležia ľadom

Zdokonalenie peer-to-peer služby je výsledkom dlhodobej stratégie firmy. Zjednodušenie celého procesu prenájmu pre partnerov a zákazníkov je pre Campiri prioritou. Spoločnosť súčasne pracuje tiež na spustení „P2P all inclusive“, keď sa po prebratí vozidla pri prenájme poskytne absolútny servis bez nutnosti zapojenia do prenájmu majiteľa.

„Naším cieľom je pritiahnuť k P2P prenájmu karavanov čo najviac ľudí, aby stovky karavanov, ktoré máme na Slovensku, nezostávali zaparkované v garáži a mohli slúžiť okrem svojich vlastníkov aj ďalším ľuďom. Motiváciou na zapojenie sa do nášho programu je pre ich majiteľov nielen prínos do zdieľanej ekonomiky, ale aj zníženie nákladov za starostlivosť o vozidlo a finančný zisk. Z prieskumu medzi našimi partnermi tiež vieme, že z podobnej služby nemajú žiadne obavy. Naopak, očakávajú nárast bookingu, ktorý nemusia prácne inzerovať, stále však chcú prevziať zodpovednosť v podobe vlastnej správy kalendára na prenájom a profilu svojho vozidla,” uzatvára Janoušek.

Značky: