Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Philips Lighting oznámil úmysel zmeniť názov spoločnosti na Signify, pričom pre svoje produkty zachová značku Philips.

Philips Lighting, svetový líder v osvetlení, oznámil svoj úmysel zmeniť názov spoločnosti z Philips Lighting na Signify. Voľba nového mena vychádza z faktu, že svetlo sa stáva inteligentným jazykom, ktorý spája a vyjadruje význam.

Spoločnosť bude aj naďalej používať značku Philips, ktorej sa ako značke osvetlenia na svete najviac dôveruje, v súlade s licenčnou dohodou so spoločnosťou Royal Philips.

„Sme nadšení, že môžeme oznámiť nové meno našej spoločnosti. Je to ďalší krok v našej transformácii,“ povedal Philips Lighting CEO Eric Rondolat. „Naše nové meno je jasným vyjadrením našej strategickej vízie a predstavuje výbornú príležitosť predstaviť novú tvár a atmosféru našej spoločnosti, ktorá je unikátne naša a bude slúžiť, aby zjednotila 32 000 zamestnancov. Zároveň však budeme s hrdosťou aj naďalej používať v našich produktoch značku Philips.“

História spoločnosti Philips Lighting siaha o viac ako 125 rokov do minulosti. V holandskom meste Eindhoven ju v roku 1891 založili Frederik a Gerard Philips a počas svojej histórie bola v popredí mnohých výrazných pokrokov v osvetlení. Dnes je celosvetovým lídrom na trhu s konvenčným, LED a pripojeným osvetlením a disponuje najväčšou sieťou pripojených svietidiel na svete.

Nový názov spoločnosti spĺňa zmluvné podmienky dohody Company Name License Agreement s firmou Royal Philips. Tá vyžaduje zmenu mena v priebehu 18 mesiacov od momentu, keď Royal Philips prišiel o kontrolný podiel.

V súvislosti s novým názvom spoločnosti bude 15. mája na každoročnom stretnutí akcionárov predložený návrh na zmenu stanov spoločnosti Philips Lighting N.V. Symbol na burze cenných papierov ostane bez zmeny (Euronext: LIGHT).

Značky: