Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Signify, svetový líder v osvetlení, začal od dnešného dňa používať svoj nový názov Signify N.V. a zmenou mena z Philips Lighting N.V. splnil dodatok k stanovám.

„Voľba nášho nového mena vychádza z faktu, že svetlo sa stalo inteligentným jazykom, ktorý spája a vyjadruje význam,“ povedal Eric Rondolat, CEO spoločnosti Signify. „Ide o jasné vyjadrenie našej strategickej vízie a cieľa odomknúť úžasný potenciál svetla pre jasnejšie životy a lepší svet.“

Signify bude vo svojich produktoch aj naďalej používať značku Philips, ktorej sa ako značke osvetlenia na svete najviac dôveruje, v súlade s licenčnou dohodou so spoločnosťou Royal Philips. Spoločnosť očakáva, že sa zmena názvu prejaví vo všetkých krajinách, kde je aktívna, do začiatku roka 2019.

Spoločnosť bola založená v Holandsku v Eindhovene pod názvom Philips a viac ako 127 rokov prinášala inovácie v osvetlení spotrebiteľom aj firmám. V roku 2016 sa osamostatnila od značky Philips a stala sa samostatnou firmou, ktorá je uvedená na amsterdamskej burze Euronext. Tiež je spomenutá v správe AEX index z marca 2018.

Signify je aktívny vo viac ako 70 krajinách a zamestnáva 32 000 ľudí na celom svete. Spoločnosť v roku 2017 dosiahla predaje vo výške 7 miliárd eur a investovala 354 miliónov do výskumu a vývoja.

„Ženie nás fakt, že svetlo je nevyhnutné,“ dodal Eric Rondolat. „Keď ho budeme pripájať do sietí, softvéru a platforiem pre Internet vecí, otvoríme dvere do inteligentnejšieho sveta.“

 

Značky: