Žiaci 5.A zo Súkromnej základnej školy Dneperská v Košiciach dosiahli výnimočný úspech v učení cudzích jazykov.

V celoslovenskom kole súťaže Jazykový WocaBee šampionát získali prvenstvo v konkurencii 50-tisíc žiakov zo základných a stredných škôl na celom Slovensku. Počas celého trvania súťaže sa naučili 895 nových slovíčok z anglického jazyka a pre svoju školu získali hlavnú cenu v súťaži – 3000 eur na modernizáciu vyučovania. Symbolický šek na túto sumu ako aj ďalšie ceny si vedenie školy dnes prevzalo z rúk organizátorov súťaže na slávnostnom vyhodnotení.

Súťaž Jazykový WocaBee šampionát sa uskutočnila na slovenských školách už po piatykrát. Žiaci základných a stredných škôl z celého Slovenska v nej súťažili v učení sa cudzích jazykov od októbra až do konca novembra. Súťaž sa uskutočnila online v aplikácii WocaBee na učenie cudzích slovíčok a kritériom hodnotenia v jednotlivých kolách súťaže bola usilovnosť žiakov v učení sa novej slovnej zásoby.

O tej vypovedajú body získané za precvičovanie slovíčok v aplikácii, tzv. WocaPoints. V každom kole súťaže víťazia triedy, ktoré získajú najvyšší priemerný počet WocaPoints na jedného študenta. V šampionáte tak trieda súťaží ako tím a v jazykoch sa na rozdiel od iných školských súťaží zlepšujú všetci žiaci.

Piateho ročníka Jazykového WocaBee šampionátu sa zúčastnilo 50-tisíc žiakov a študentov zo základných a stredných škôl na celom Slovensku. Po víťazstve v okresnom a krajskom kole sa šampiónmi Slovenskej republiky v učení cudzích jazykov stali žiaci 5.A zo Súkromnej základnej školy Dneperská 1 v Košiciach.

Piataci z Košíc porazili v celoslovenskej súťaži aj starších žiakov a stredoškolákov, a vďaka svojej motivácii sa počas šampionátu naučili až 895 nových anglických slovíčok. Každý zo žiakov získal v celoštátnom kole v priemere denne 12 103 WocaPoints. Pre lepšiu predstavu – každá správna odpoveď pri precvičovaní slovíčok znamená zisk približne 2 WocaPoints.

Trieda 5.A dosiahla úspech pod vedením pani učiteľky Andrey Kokoruďovej, ktorá o výkone svojich žiakov v súťaži hovorí: „Podaril sa nám majstrovský kúsok. Na svojich žiakov som nesmierne hrdá, tvrdo pracovali a zlepšovali sa z kola na kolo. Ich motivácia priniesla naozaj skvelý výsledok.“

Okrem vecných cien od organizátorov a partnerov šampionátu získali žiaci pre svoju školu aj hlavnú cenu – 3000 eur na modernizáciu vyučovania. Suma sa skladá z dvoch zložiek – 1000 eur v hotovosti bez obmedzenia účelu použitia a licencie aplikácie WocaBee na modernú výučbu cudzích jazykov v hodnote 2000 eur.

Zriaďovateľka Súkromnej základnej školy Dneperská v Košiciach, Ing. Zuzana Madárová PhD., o úspechu žiakov 5.A hovorí: „Naše usilovné Dneperské včielky pod odborným dohľadom pani angličtinárky a s výdatnou podporou rodičov ukázali celému Slovensku svoju silu a húževnatosť. Do nášho úľa sa vrátili so sladkým prvým miestom. K zaslúženému víťazstvu BLAHOŽELÁME!“

Symbolický šek na 3000 eur prevzalo vedenie školy z rúk organizátorov súťaže na slávnostnom vyhodnotení v stredu 6. decembra 2023. Organizátor súťaže a autor aplikácie WocaBee, Ing. Michal Ošvát, hodnotí piaty ročník šampionátu nasledovne: „Tohtoročný piaty ročník Jazykového WocaBee šampionátu opäť priniesol rekordnú účasť a vynikajúce výkony žiakov v učení jazykov. Tým najdôležitejším výsledkom súťaže je však motivácia všetkých zapojených žiakov a študentov zlepšovať sa v cudzích jazykoch a ich radosť z učenia. Sme radi, že sme vďaka súťaži mohli podporiť modernizáciu vyučovania na slovenských školách.“

Celkové výsledky súťaže sú dostupné tu: www.wocabee.app/sutaz

Článok bol uverejnený v rámci mediálnej spolupráce.

Prečítajte si aj: