Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

O2 Športová akadémia Mateja Tótha (O2 ŠAMT) otvára svoje brány už 5. školský rok za sebou.

Po dlhom období obmedzeného športovania na školách je o projekt olympijského víťaza Mateja Tótha enormný záujem. Podľa riaditeľky akadémie Mateja Tótha, Márie Bedlekovej, je dôvodov vysokého záujmu niekoľko: „Počas obdobia, kedy boli školy zatvorené, sme s našimi deťmi cvičili prostredníctvom série inštruktážnych videí Telesná na doma. Tie mali spolu viac ako jeden milión pozretí. Rodičia sa tak podrobne oboznámili s tým, ako s deťmi na tréningoch pracujeme, zapáčilo sa im to a teraz chcú, aby ich dieťa akadémiu navštevovalo. Ďalším dôvodom je, že posledné mesiace boli chudobné na organizované športové aktivity, deťom chýba pohyb a rodičia im ho chcú dopriať.“

O2 Športová akadémia Mateja Tótha prišla tento rok s viacerými novinkami. V spolupráci s Úniou miest Slovenska spustila projekt 3. hodiny telesnej. Ďalšou aktivitou je digitalizácia telesnej výchovy na školách, v rámci ktorej sa podarilo otvoriť prvú digitálnu hybridnú učebňu na Základnej škole Radovana Kaufmana v Partizánskom.

Od októbra spúšťa O2 spoločne s akadémiou už 4. ročník súťaže. O2 ŠAMT môže vyhrať 32 základných škôl. Štyri školy, ktoré dosiahnu najvyšší počet hlasov vo svojej veľkostnej kategórii, získajú zároveň unikátnu digitálnu technológiu Cisco Webex Board, ktorá umožní škole kvalitné dištančné aj hybridné vyučovanie.

Zapojiť sa do aktuálneho ročníka je jednoduché. Školu stačí od 4. októbra prihlásiť na www.akademia.o2.sk a od 19. októbra za ňu hlasovať. Tesne pred Vianocami (21. 12. 2021) vyhlásime víťazov 32 akadémií, ktorí budú môcť mať tento jedinečný projekt na svojej pôde od februára 2022.

Školy, ktorým sa nepodarí uspieť v hlasovaní o O2 ŠAMT, budú zaradené do žrebovania o mimoriadnu výhru – 4x účasť v programe O2 Radostná škola Daniela Heviera. Cieľom tohto konceptu je pomáhať pedagógom učiť deti moderne a efektívne.

V O2 si uvedomujeme, že internet, smartfóny a ďalšie výdobytky modernej doby sú v rukách detí dobrý sluha, ale zlý pán. Deti kvôli nim často zabúdajú na pohyb a trávenie voľného času športovaním. Preto sme radi, že vďaka podpore projektu O2 Športovej akadémie Mateja Tótha aj my prispievame k tomu, aby mali deti z pohybu radosť a aj v budúcnosti vnímali pohyb ako zmysluplnú možnosť trávenia voľného času. Rovnako veríme, že deťom môže robiť radosť v škole každý vyučovací predmet. O tom nás už presvedčil pán Daniel Hevier a jeho program O2 Radostná škola. Spojenie s projektom športovej akadémie v tomto ročníku súťaže bolo preto pre nás absolútne prirodzené.“ hovorí Lucia Petrášová, riaditeľka komunikácie a značky O2.

Značky: