Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Pri boji so symptómami alergie u detí je nevyhnutné oboznámiť sa so všetkými okolnosťami. Teraz, vďaka spolupráci medzi spoločnosťou Philips a lekárskou fakultou Viedenskej univerzity, aplikácia Air Matters určená na monitorovanie kvality ovzdušia a použitie spolu s vybranými modelmi čističiek vzduchu Philips ponúka tiež trojdňovú peľovú predpoveď.

Svetový týždeň alergie (22. – 28. apríla 2018) je každoročnou iniciatívou Svetovej alergiologickej organizácie (WAO), ktorá si kladie za cieľ zvyšovať povedomie o alergických ochoreniach a súvisiacich problémoch. Spoločnosť Philips tohto roku pri tejto príležitosti prináša rodičom prostredníctvom peľovej predpovede možnosť dopredu naplánovať kvalitu vzduchu v domácnosti a uľaviť tak svojim deťom od nepríjemných alergických reakcií.

Jedno z 8 detí po celom svete trpí nejakou formou alergickej nádchy (napr. sennou)[i]. Ide o najčastejšie alergické ochorenie[ii], ktoré často spôsobuje nepríjemné pocity porovnateľné s ťažkým nachladením a celkovú rozladenosť. Rodičia veľmi dobre vedia, že alergia dokáže ich ratolestiam znepríjemniť či dokonca znemožniť aj tie najzákladnejšie aktivity. V skutočnosti sa až 61 % školopovinných detí trpiacich alergickou nádchou občas stretáva s poruchami spánku, ktoré môžu byť v niektorých prípadoch také závažné, že majú negatívny vplyv na známky v škole[iii].

Spoločnosť Philips verí, že vždy existuje spôsob, ako obrátiť veci k lepšiemu. A i keď rodičia detí trpiacich alergiami nemôžu zmeniť kvalitu vzduchu vonku, môžu vziať do svojich rúk vzduch v domácnosti – a monitorovať vonkajšiu hladinu alergénov. Ich deti tak môžu viesť normálny, šťastný a spokojný život.

Peľová predpoveď v aplikácii Air Matters poskytuje prehľad o prítomnosti tých najproblematickejších peľov v ovzduší, ako sú pele briez, tráv, olivovníka, ambrózie, paliny a jelše. Táto funkcia je momentálne k dispozícii v Európe a Spojených štátoch[iv].

Sledovanie v reálnom čase, ktoré, mimochodom, funguje po celom svete, umožňuje zobraziť súčasnú úroveň znečistenia v ovzduší a predpovedať kvalitu vzduchu na budúcich sedem dní. Predpoveď je založená na údajoch z viac než 10 000 monitorovacích staníc vo viac než 50 krajinách. Aplikácia takisto umožňuje meniť nastavenia a regulovať rýchlosť určitých modelov čističiek vzduchu Philips a kontrolovať stav prachového filtra.

Spolupráca s renomovanými expertmi po celom svete, ako sú výskumní pracovníci z Bochumskej univerzity (Nemecko) a asociácií AHAM, ECARF alebo Airmid, a využitie svojho vlastného know-how na poli respiračných technológií umožňuje spoločnosti Philips vyvíjať zvlhčovače, odvlhčovače a čističky vzduchu, rovnako ako kombinované produkty (napr. čističku vzduchu a zvlhčovač ako jedno zariadenie). To poskytuje rodičom príležitosť riadiť kvalitu vzduchu, ktorému je celá rodina v domácnosti vystavená, a napomôcť zbaviť tak svojich najdrahších aspoň niektorých symptómov alergického ochorenia.

Monika Tržilová, Marketingová manažérka kategórie čističiek vzduchu Philips hovorí: „V spoločnosti Philips dobre rozumieme tomu, že rodičia alergikov chcú urobiť všetko pre to, aby ich deti mohli viesť normálny každodenný život. Náš rad zariadenia na úpravu kvality vzduchu bol starostlivo navrhnutý tak, aby pomohol rodičom mať pod kontrolou faktory, ktoré spúšťajú alebo zhoršujú alergické reakcie ich detí, či už v podobe informácií o hladinách alergénov v ovzduší alebo prostriedkov na zvyšovanie kvality vzduchu v domácnosti. Chceme, aby si rodičia boli istí tým, že môžu zo svojej domácnosti vytvoriť bezpečné útočisko pre celú rodinu a sústrediť sa tak na veci, na ktorých skutočne záleží.“

[i] Pols DH et al.  Vzájomné vzťahy medzi atopickými poruchami u detí: Metaanalýza založená na dotazníkoch ISAAC. 2. júla 2015; 10 (7)

[ii] http://acaai.org/allergies/who-has-allergies/children-allergies

[iii] Mir, Panjabi a Shah, Dopady alergickej nádchy na deti v školskom veku. Apríl 2012; 2 (2): 93-100

[iv] V Spojených štátoch umožňuje peľovú predpoveď v aplikácii Air Matters spolupráca s webovým portálom pollen.com. V Európe umožňuje peľovú predpoveď spolupráca s lekárskou fakultou Viedenskej univerzity.

Značky: