Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nová funkcia dáva používateľom možnosť kontrolovať informácie, ktoré zdieľajú

Rakuten Viber, jedna z popredných aplikácií pre bezpečnú komunikáciu, oznamuje, že funkcia “miznúce správy” je teraz k dispozícii pre všetkých používateľov v rámci osobných správ. Táto funkcia bola najskôr dostupná len v tajných chatoch. Teraz si ale v akejkoľvek konverzácii s ďalšou osobou používatelia môžu nastaviť odrátavanie času pri posielaní textov, fotografií, videí alebo akéhokoľvek iného súboru a vybrať si sekundy, minúty, hodiny alebo dni, kedy má poslaná správa zmiznúť z histórie. Automatické odpočítavanie času do vymazania začína v momente, keď si adresát správu prečítal. Táto funkcia naďalej upevňuje postavenie Viber ako najbezpečnejšej komunikačnej aplikácie na svete.

Ako vytvoriť miznúce správy:

  • Klepnite na ikonku hodín v spodnej časti obrazovky v akomkoľvek chate a vyberte si čas, po akom má správa zmiznúť.
  • Napíšte správu a pošlite.

Viber opakovane zdôrazňuje, ako je pre neho dôležité súkromie používateľov. Prišiel tak s novinkami ako miznúce správy vo všetkých konverzáciách v roku 2015, šifrovanie na oboch koncoch konverzácie v roku 2016 a skryté a tajné konverzácie v roku 2017. A teraz pridáva miznúci správy do bežných konverzácií.

Táto nová funkcia umožňuje používateľom zdieľať informácie, ktoré sa po uplynutí zvoleného časového úseku vymažú. Pridané boli tiež oznámenia v prípade, že si niekto vytvorí snímku obrazovky.

„Sme veľmi radi, že teraz prinášame miznúci správy do bežných súkromných konverzácií. V roku 2017 sme túto funkciu uviedli v rámci tajného chatovania, ale uvedomili sme si, že podobná funkcia zabezpečujúca súkromie patrí aj do bežných chatov. A to aj s informáciou v prípade, že si adresát urobí snímku obrazovky prijatej miznúci správy. Je to pre nás ďalší krok, ako urobiť našu aplikáciu tou najbezpečnejšou komunikačnou platformou na svete, „povedal Ofir Eyal, COO Viber.

Najnovšie informácie o aplikácii Viber sú vždy pripravené v oficiálnej komunite Viber Slovakia. Tu sa dozviete novinky o nástrojoch v aplikácii a môžete sa tiež zúčastniť zaujímavých ankiet.

 

Značky: