Pozor na verejné Wi-Fi siete. Môžu byť hrozbou pre podnikové dáta

0

Používanie verejných Wi-Fi sietí na obľúbených a na pohľad dôveryhodných miestach, ako sú napríklad kaviarne, hotely či letiská, nemusí byť až také bezpečné, ako si myslíte.

Aj keď je to pohodlné, pripojenie k verejným sieťam môže spôsobiť, že mobilné zariadenia sú náchylné na porušenie bezpečnosti a vystavujú nielen osobné, ale aj firemné informácie riziku. Práve preto sa spoločnosť Samsung rozhodla vytvoriť bezpečnostnú platformu Knox.

Knox vytvára okolo mobilných zariadení akúsi digitálnu pevnosť, ktorá chráni citlivé informácie pred neoprávnenými návštevníkmi a útokmi škodlivého softvéru, zatiaľ čo si majiteľ telefónu môže vychutnávať neobmedzené verejné Wi-Fi pripojenie, nech sa nachádza kdekoľvek. Výhodou okrem iného je, že Knox sa môže využívať nielen na zabezpečenie smartfónov, ale od minulého roka je súčasťou všetkých podnikových riešení a služieb od Samsungu.

Bezpečnosť platformy Samsung Knox je dvojnásobná. Začína v samotnom čipsete zariadenia a prechádza cez každú jednu vrstvu, vrátane operačného systému a aplikačných vrstiev. Knox zabezpečuje, že zariadenia Samsung majú prekrývajúce sa obranné a bezpečnostné mechanizmy, ktoré chránia pred vniknutím, škodlivým softvérom, vírusmi a ďalšími škodlivými hrozbami.

Samsung Knox zároveň umožňuje oddelenie profesionálnych informácií od osobných na tom istom zariadení cez Secure Folder. Secure Folder využíva kontajnerovú technológiu Knox na poskytnutie bezpečného priestoru oddelene od ostatných aplikácií, správ a informácií, ktoré vytvárajú dodatočnú vrstvu zabezpečenia. Toto riešenie je ideálne napríklad pri spravovaní firemných zariadení, ktoré neraz ľudia využívajú na súkromné účely.

Samsung Knox našlo uplatnenie aj v podnikaní, či už je to oblasť bankovníctva, predaja, vzdelávania a zdravotnej starostlivosti, taxi služieb, pokročilých výpočtových, leteckých či automobilových odvetví…

Celý systém je založený na virtualizácii, umožňuje vytvoriť dve zariadenia v jednom – jedno súkromné a jedno firemné. Okrem toho umožňuje vďaka API nastaviť užívateľské profily a spravovať cez konzolu Mobile Device Management (MDM) viac zariadení naraz.

Platforma Samsung Knox poskytuje viacvrstvovú ochranu, ktorá izoluje a šifruje firemné dáta prostredníctvom šifrovania na zariadení a neustále monitoruje integritu zariadenia. Knox zároveň presahuje rámec ochrany dôležitých firemných informácií.

S Knox Configure môžu firmy úplne prispôsobiť a ušiť na mieru zariadenie, ktoré vyhovuje prostrediu, pre ktoré sú určené. IT manažérom poskytuje konfiguráciu, nasadenie aplikácií a možnosti personalizácie UI/UX, rovnako ako služby vzdialenej hromadnej registrácie a poskytovania služieb, čím úplne ovládajú svoje mobilné riešenie od začiatku do konca.

Ak firma zaraďuje do správy väčšie množstvo zariadení, je možné využiť produkt Knox Mobile Enrollment, ktorý na základe vytvorenia profilu na Mobile Enrollment serveri umožní aktivovať zariadenie bez vlastného zásahu IT, čo šetrí čas a náklady za IT.

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár