Spoločnosť Huawei v spolupráci s Leica Gallery Prague usporiadala fotografický projekt zameraný na fotenie s duálnym fotoaparátom smartfónu Huawei P9.

Ľudia z fotografickej branže dostali do rúk na dve hodiny Huawei P9 a v rámci súťaže Street Photo mali za úlohu odfotiť v uliciach Prahy farebné a čiernobiele snímky na tému „kontrast“.

Víťazná čiernobiela fotka: Honza Sakař, bez názvu, Praha, 2016

Víťazná čiernobiela fotka: Honza Sakař, bez názvu, Praha, 2016

Nápad nadviazať spoluprácu medzi spoločnosťou Huawei a Leica Gallery Prague a zorganizovať tento unikátny projekt vychádza najmä z globálnej kooperácie Huawei s nemeckou fotografickou spoločnosťou Leica. Práve Leica sa totiž podieľala na vývoji duálneho fotoaparátu pre model P9.

Malý psík do zrcadla se zahleděl, motýlka upravil a šel dál - Adriana Cahová_web2016_3_nowat

Street Photo súťaže sa zúčastnilo celkovo 19 fotografov a odborníkov z oblasti fotografie. Jedným z nich bol aj spisovateľ, novinár a fotograf Ondřej Neff, profesionálni fotografi Honza Sakař, Ivica Šúrová, Adriana Cahová, Rishabh Kaul, Michaela Pospíšilová-Králová či šéfredaktori médií zameraných na fotografiu, ako sú Petr Žák, Rudolf Stáhlich, Tomáš Hlíva, Petr Vocelka a mnoho ďalších.

Každý z účastníkov projektu po nafotení vybral dve fotografie, jednu čiernobielu a jednu farebnú fotku, s ktorými sa rozhodol do súťaže zapojiť. Následne dve nezávislé poroty zložené zo zástupcov Huawei a Leica Gallery Prague vybrali najlepšiu farebnú a čiernobielu fotografiu, ktorých autori získali ako výhru práve smartfón Huawei P9.

Každý má rozhodnutie, ktorým smerom ísť - Ivica Šúrová_web2016_3_nowat

V Leica Gallery Prague boli nakoniec fotografie vystavené v rámci dedikovanej výstavy.

Značky: