Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Kia otvorila predpredaj svojho prvého plne elektrického modelu EV6 ešte pred plánovaným termínom vzhľadom na vysoký záujem zákazníkov. Predpredaj modelu EV6 na Slovensku spustený od 28. apríla 2021.

KIA EV6

KIA EV6

Kia spustila predpredaj modelu EV6 ešte pred plánovaným termínom vzhľadom na veľký záujem zákazníkov o prvé špecializované plne elektrické vozidlo značky Kia. Zákazníci si od 28. apríla 2021 budú môcť objednať model EV6 u svojho miestneho predajcu, a to ešte pred začiatkom výroby. Ten je naplánovaný na júl 2021. Prvé dodávky modelu EV6 sa na Slovensku predpokladajú začiatkom septembra 2021 a zákazníci, ktorí si objednajú model vo fáze predpredaja majú možnosť užívať si výhody už v tomto roku.

„Spustenie predpredaja modelu EV6 pre zákazníkov v tejto fáze vozidla – len mesiac po jeho svetovom virtuálnom debute – odráža nadšenie a záujem, ktoré toto plne elektrické vozidlo už stihlo vyvolať,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Kia Motors Sales Slovensko, Marián Hoffer. „Obrovský rozruch okolo modelu Kia EV6 sa nepodobá žiadnemu inému modelu, ktorý prinášame na trh, a je dôkazom toho, že elektrické vozidlá môžu prinášať radosť a dodávať ľuďom energiu, pokiaľ ide o udržateľnú mobilitu.“

Dojazdy a ceny KIA EV6

Dojazdy a ceny KIA EV6

Zákazníci si môžu vybrať špecifikáciu, stupeň výbavy a doplnkové vybavenie, aby ich nové vozidlo bolo presne podľa ich predstáv a zodpovedalo ich životnému štýlu. EV6 prichádza vo variantoch 2WD a 4WD. Bude postupne dostupné so štandardnou 58 kWh batériou, ktorá poskytuje dojazd do 400 km a výkon 235k. 77,4 kWh batéria s dlhým dojazdom zabezpečí dojazd viac ako 510 km a výkon 325 k. Špecializovaná verzia GT EV6 by mala zabezpečiť dojazd 400 km a vysoký výkon 585 k. Vo fáze predpredaja bude na Slovensku model EV6 k dispozícii s akumulátorom s dlhým dojazdom (77,4 kWh) a pohonom dvoch kolies (2WD) alebo všetkých kolies (AWD).

Interiér KIA EV6

Interiér KIA EV6

Cenník modelu v predpredaji je súčasťou tlačovej správy a ponúka dve úrovne výbavy EV6+ a GT-line. Verzia EV6+ je bohato vybavená a ponúka množstvo bezpečnostných asistentov, 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny, bezkľúčový prístup a štart Smart Key, prémiové sedadlá vodiča a spolujazdca sú s relaxačnou funkciou ako aj s funkciou vyhrievania a ventilovania. Súčasťou tejto výbavy sú aj dva panoramatické 12,3 -palcové zakrivené displeje s vysokým rozlíšením a adaptívny tempomat ako aj tepelné čerpadlo.

Model EV6 je stelesnením novej éry značky Kia. Bude sa vyrábať v Južnej Kórei a predáva sa so štandardnou 7-ročnou zárukou Kia.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.