Predstavujeme 365 banku – slovenskú mobilnú banku s inteligentným bankovníctvom

3

Otvorenie účtu  za 365 sekúnd a používateľský zážitok, aký ste ešte v inej banke nezažili. Účet zadarmo a to všetko len na pár klikov bez nutnosti niekam chodiť. Všetko, čo budete potrebovať je len váš smartfón. 365 už čoskoro ukáže, že vďaka novým technológiám a inteligentnému bankovníctvu budete aj banku chcieť používať každý deň. Prví klienti si ju budú môcť odskúšať v beta verzii už v lete. Oficiálne štartuje banka na jeseň.

Atraktívna, jednoduchá a ľahko použiteľná a vo vnútri skrývajúca moderné technológie či analýzu big data. Jediné, čo potrebuje človek mať po ruke je svoj smartfón. Hovoríme o inteligentnom mobilnom bankovníctve. Vďaka nemu sa totiž aj banka môže stať pre klienta užitočná na každý deň.

Podstata inteligentného bankovníctva spočíva v tom, že človek od banky proaktívne dostane správnu informáciu v správnom čase na to, aby urobil správne rozhodnutie. Vieme mu poradiť, ako môže zmeniť svoje finančné správanie tak, aby mal na konci mesiaca viac peňazí, než na začiatku,“ hovorí Marek Šupa, CEO 365 banky.

Ako to môže vyzerať v praxi? Chcete napríklad previesť peniaze, 365 banka vtedy zohľadní  nielen váš aktuálny stav na účte, ale  aj vaše plánované výdavky  „Pri prevode peňazí  dáme klientovi vedieť, ak aktuálny stav jeho prostriedkov nebude stačiť na bežné plánované platby do konca mesiaca, resp. do ďalšej výplaty. Dostane od nás informáciu, ktorú si možno v danom momente ani neuvedomil a ktorá mu môže pomôcť vyhnúť sa možným nepríjemnostiam“, vysvetľuje M. Šupa.

V rámci inteligentného bankovníctva sa však dá ísť omnoho ďalej. Jeho možnosti sú totiž prakticky neohraničené. Chystáte sa večer ísť zabaviť s priateľmi? Môže sa vám stať, že v dobrej nálade pozabudnete, že váš rozpočet nie je bezodný. V takomto prípade sa môžete spoľahnúť na svoju banku, ktorá vás upozorní, keď je najvyšší čas ísť domov.

Z výhod inteligentného bankovníctva môžu ťažiť napríklad aj tí, ktorým z hlavy občas vyfučia dôležité dátumy. Narodeniny, meniny, výročia… Banka vám podstatné termíny pripomenie a dokonca odporučí, kde môžete kúpiť svojej polovičke kvety na pár klikov.

Od klienta k technológii. Nie naopak

Pri navrhovaní mobilnej aplikácie sme postupovali tak, aby každému človeku priniesla vysoký používateľský zážitok (UX).

Vychádzali sme z princípu client centric, tj. postupovali sme od klienta a jeho potrieb. Tomu sme prispôsobovali vzhľad a funkcionalitu aplikácie tak, aby bola nielen vizuálne atraktívna, ale aj prehľadná a jednoduchá na používanie.  Technológie totiž majú ľuďom zjednodušovať život, nie im ho komplikovať,“ uvádza M. Šupa.

Na to, aby spĺňala mobilná aplikácia tieto kritéria ju testujeme s tými najpovolanejšími. S tímom špecializovaným na UX na Fakulte informatiky a informačných technológii Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Cieľom 365 banky je osloviť každého človeka, ktorý  pristupuje na internet hlavne zo svojho smartfónu. V prvej fáze pôjde hlavne o ľudí, ktorí radi skúšajú nové trendy (tzv. early adopters). Po uvedení nových produktov, funkcionalít a riešení sa aj primárna cieľová skupina rozšíri o nové typy užívateľov.

Účet zadarmo je len začiatok

V 365-tke bude mať každý účet s platobnou kartou zadarmo, a to bez akýchkoľvek podmienok. Dokáže si ho založiť za rekordných 365 sekúnd. Účet banka plánuje už na jeseň rozšíriť o sporiace produkty. Tie napríklad naučia sporiť každého bez toho, aby ho to „bolelo“. Pripravujeme aj zavedenie inteligentných platieb, ktoré ocenia všetci tí, čo sa viac nechcú trápiť s IBAN-om, ako aj nefinančné riešenia. Ponuku produktov rozšírime aj o úvery a pracujeme na spôsobe, ktorým priblížime investovanie širšej verejnosti.

365 banka vznikla vďaka dôvere vedenia Poštovej banky, ktorá podporuje inovatívne slovenské projekty. Na vývoji spolupracuje 365 aj so slovenskými a českými startupmi v oblasti analýzy big data (Knoyd), umelej inteligencie (Good AI), používateľského zážitku (Habitable Services), ale aj vernostného systému (Dateio). „Pozerali sme sa po dodávateľoch vo svete, ale zistili sme, že špičkové riešenia máme aj doma,“ ozrejmuje M. Šupa. 

356 si budete môcť už v lete otestovať v beta prevádzke, tj. ešte pred jej ostrým spustením. Všetci, ktorí chcú byť pri tom ešte pred tým, ako to na jeseň oficiálne „vypukne“, môžu napísať na ahoj@365.sk.

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

3 komentáre

Pridaj komentár