Funkcia rýchleho vymazania sa už v systéme Android nachádza.

Internetové prehliadače používame každý deň. Nech už chcete ich inkognito režim použiť z akéhokoľvek dôvodu, nie vždy si ho pred prehliadaním podarí zapnúť. Ak sa tak stane, z histórie prehliadača musíte ručne vymazať to, čo nechcete, aby tam zostalo. Položku po položke, alebo podľa prednastavených časových intervalov. Pokiaľ sa vám toto riešenie vymazávania histórie v prehliadači Chrome nepáči, tak Google čoskoro ponúkne funkciu, ktorá tento malý nedostatok odstráni, čím celý proces zjednoduší.

Portál AndroidAuthority informuje, že v prehliadači Google Chrome sa objavil nový príznak, ktorý naznačuje, že spoločnosť Google pracuje na integrácii staronovej funkcie. Tá by mohla už čoskoro umožniť rýchle vymazania histórie prehliadania v prehliadači Chrome pre Android. Presnejšie ide o posledných 15 minút. Pripomeňme si však, že táto možnosť je už integrovaná v Google Discovery.

V prípade prehliadača Chrome by ju takisto malo byť možné nájsť v pravom hornom rohu v ponuke nastavení. Pravdepodobne pôjde o rovnaký rýchly prístup. Zatiaľ však nie je jasné, či sa táto možnosť vymazania bude týkať iba histórie prehliadania, alebo celej aktivity účtu. 

Aktuálne je v nastaveniach prehliadača Google Chrome možné históriu prehliadania vymazať od 1 hodiny, cez 24 hodín, 7 dní, 4 týždne až celé obdobie. Nová 15 minútová možnosť by bola určite šetrnejšia k okamžitému vymazaniu histórie prehliadania, čím sa neodstránia aj ďalšie aktivity na internete.

Aktuálne nie je známe, kedy by sa táto nová možnosť mohla objaviť v nastaveniach prehliadača Chrome. Keďže je už dostupná v Discovery, tak jej nasadenie by pre Google nemal byť až taký problém. Otázne je však aj to, kedy sa samotná spoločnosť rozhodne túto funkciu sprístupniť aj používateľom.

Zdroj: AndroidAuthority

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.