Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Inovácie spoločnosti LG Electronics (ďalej „LG“), najmä v oblasti vysokej technickej kvality a dizajnu, získali spoločnosti uznanie od organizácie Expert Imaging and Sound Association (EISA). Jednalo sa najmä o televízory OLED a SUPER UHD, reproduktor LG XBOOM a soundbar LG SK10, tie boli ocenené za svoju vysokú konkurencieschopnosť v kategóriách, v ktorých bola hodnotená špičková kvalita obrazu, celková výkonnosť či jedinečnosť zvuku.

 

OLED televízor LG (model OLED65E8) získal ocenenie EISA PREMIUM OLED TV 2018-2019 a zaznamenal tak siedme víťazstvo OLED technológie spoločnosti LG v rade. Televízor bol chválený za svoju kvalitu obrazu riadenou procesorom α (Alpha) 9, ktorý poskytuje verné zobrazenie s neuveriteľne bohatými farbami, ostrosťou a hĺbkou, zaisťujúci väčšiu realistickosť. Porota EISA ocenila aj zvuk Dolby Atmos™ a predné reproduktory, ktoré vytvárajú tak ohromujúci audiovizuálny zážitok, ako si len možno predstaviť. Spomenutý bol aj dizajn „obraz na skle“, a to za to, ako dokonale zapadá do každého prostredia.

SUPER UHD televízor LG (model 65SK9500) získal ocenenie EISA ARTIFICIAL INTELLIGENCE TV 2018-2019 za to, že poskytuje najlepší obraz LCD televízora vďaka kombinácii technológií, medzi ktoré patrí Nano Cell, Full-Array Local Dimming (FALD) a procesor α (Alpha ) 7.

SUPER UHD televízor LG ponúka hustejšie podsvietenie cez celú obrazovku a výrazne zlepšuje úroveň čiernej a rozmery obrazu prostredníctvom nezávislého riadenia oblastí LED osvetlenia. To poskytuje lepšie tieňove detaily a obmedzuje únik svetla, čo zaisťuje lepší lokálny kontrast, ktorý je dôležitý pri sledovaní HDR obsahu. Vďaka inovatívnemu displeju Nano Cell sa televízni diváci môžu tešiť vynikajúcej presnosti a konzistencii farieb zo širokých pozorovacích uhlov, bez toho, aby tým utrpela kvalita obrazu.

EISA ďalej vyznamenala špičkový reproduktor LG XBOOM (model WK7), ocenením EISA ARTIFICIAL INTELLIGENCE LOUDSPEAKER 2018-2019, a to najmä vďaka vynikajúcej kvalite zvuku. Technická spolupráca so spoločnosťou Meridian, britskými priekopníkmi v oblasti audia s vysokým rozlíšením umožnila získať Hi-Fi zvuk, precíznu reprodukciu hlasu a presné basy. Audio s vysokým rozlíšením reproduktora LG XBOOM je kompatibilné s kvalitnými bezstratovými súbormi, čo mu dáva schopnosť verne reprodukovať zvuky pôvodne nahrané v štúdiu. Na českom a slovenskom trhu nie je produkt momentálne dostupný. Očakáva sa vo štvrtom kvartály tohto roka.

Víťaz ceny EISA SOUNDBAR 2018-2019, model LG SK10, je ohromujúci soundbar s vysokým výkonom 550 W a podporou usporiadania kanálov 5.1.2 s využitím možností technológie Dolby Atmos®, čo mu umožňuje tvoriť pohlcujúci zvuk zo všetkých smerov, dokonca aj zo stropu. Vďaka technológii Meridian sa LG SK10 honosí vysokým výkonom, ktorý obklopí poslucháča bohatým a bezchybným zvukom a rečou a hudbe dá mimoriadnu čistotu.

LG SK10 je kompatibilný s kvalitnými bezstratovými audio súbormi a dokonale reprodukuje zvuk nahraný v štúdiu a okrem toho ponúka aj funkciu konverzie zvuku, ktorá zvýši kvalitu štandardných audio súborov na 24 bit / 192 kHz, čo zvýrazní jemné detaily a nuansy jednotlivých stôp. Tento soundbar s vysokým rozlíšením má estetický dizajn, ktorý sa hodí pod špičkové televízory.

„Spoločnosť LG bola a naďalej je kľúčovým globálnym hráčom v oblasti výroby prémiových produktov uľahčujúcim zákazníkom bežný život a ponúka im novú úroveň moderných technológií v ich domácnostiach, čo je v súlade s naším poslaním, spraviť im život pohodlnejší cez zavádzanie pokrokových technológií“ hovorí Brian Kwon, prezident LG Home Entertainment Company.

 

Návštevníci stánku LG v hale 18 výstaviska Messe Berlin budú mať od 31. augusta do 5. septembra možnosť získať skúsenosti so sortimentom prémiových produktov spoločnosti LG z prvej ruky.

 

Značky: