Prenosné digitálne rádio Hama DR7

3

Kompaktné rádio, ktoré môžete používať doma alebo si ho zobrať so sebou.

Na jeho napájanie potrebujete 4 kusy ceruzkových batérií typu AA. Tie nie sú súčasťou balenia. Umožnia prehrávanie do 20 hodín v závislosti od hlasitosti alebo podsvietenia displeja.

Rádio má podporu pre FM príjem ako aj DAB+. Celkovo podporuje uloženie až 60 staníc, 30 pre analógový príjem a 30 pre digitálny. Dve obľúbené stanice si môžete pre každý typ vysielania uložiť na rýchlu voľbu pod samostatné tlačidlá na hornej strane. Ovládanie je cez multifunkčné koliesko.

To sa dá stlačiť a tým sa potvrdzujú voľby. Ovládanie je vidieť na displeji s dvomi riadkami. Tento spôsob ovládania je prehľadný a zmestí sa tu všetko potrebné. Tiež aj informácie, ktoré vysielajú stanice, teda napríklad názov skladby.

Rádio nemá Wi-Fi a teda nepodporuje príjem internetového vysielania. Jednoduchšia výbava má pozitívny vplyv na funkčnú výbavu. Nie každý potrebuje funkciami nabitý produkt. Napríklad starší ľudia zvládnu toto rádio ovládať aj bez prečítania návodu.

Vyhľadanie staníc je automatické a k uloženým predvoľbám sa dá dostať jedným tlačidlom a pohybom kolieska na prechádzanie uložených pozícií. K rádiu sa dajú pripojiť slúchadlá a konektor je na zadnej strane. Softvérová lokalizácia je v niekoľkých jazykoch vrátane slovenčiny.

Výkon je 0,5 W RMS a rádio má reprodukciu v mono režime. Je tu jeden reproduktor. Z nášho pohľadu je vhodné do kuchyne, alebo stredne veľkej izby. Počuť ho rozhodne budete a má naozaj hlasnú reprodukciu. Pri takejto základnej konfigurácii však neodporúčame vysoké hlasitosti kvôli vyššej rezonancii a možnosti skreslenia zvuku.

Hama DR7

Hama DR7, Zdroj: Hama

Verdikt

Hama DR7 je FM / DAB+ rádio vhodné pre starších ľudí, ktorí chcú rádio prijímač s podporou digitálneho vysielania. Má prívetivé ovládanie a spĺňa základnú potrebu nielen pre starších ľudí, teda zapnúť a hrať bez študovania návodu, nastavovania Wi-Fi alebo inej konfigurácie.

Dá sa použiť aj na chate alebo v miestach, kde nie je elektrická energia a využijete fakt, že funguje na klasické batérie a netreba mu nabíjať vstavaný akumulátor.

Prečo kúpiť

 • Bez komplikovaných funkcií a rozšírení
 • Cena a výbava
 • Použitie aj s ceruzkovými batériami
 • Slovenské rozhranie
 • Nastavenie a ovládanie
 • Pamäť na obľúbené stanice

Cena: 39,99 €

Zapožičal: Hama Slovakia

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

3 komentáre

 1. Bývam v okrese Piešťany, viete, koľko DAB rádií tu chytím priamo na takúto krabičku? Nula! Takže si viem predstaviť predstaviť príjem v zapadlejších kútoch Slovenska…

  • Dusan ahoj, ja byvam v tiez v Piestanoch.
   No byvam v prvych barakoch od bratislavy a na 7 poschodi.
   Na Panasonic Rf d10 chytam celkom dobre, no na tuner Hama s digi aj wifi, nechytim nic. Od Nitry to odtienuju asi kopce Inovca.
   No nemusi Ti to byt luto, portfolio stanic je pre dochodcov ako som ja, teda typu Lumen Regina, za posledny rok nieco aj ubudlo.
   Jedine sa vymyka radio Junior. 😀
   No podla mapy vysielania, su Piestany konecna, uz zalezi len na vykonnosti prijimaca, aj polohy.

 2. No ale to radijko tu vyzera moc pekne, v lokalite kde je evidentne dobry prijem moze hrat pekne, jeho dizajn je ceresnickou na torte.
  A Fm to isti. Nechcem ublizit takemu krasnemu vyrobku len preto, ze slovensky dab nestoji za nic. Obsahom, ani pokrytim.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>