Prepravná aplikácia Bolt získala novú investíciu. Poslúži na urýchlenie medzinárodnej expanzie

0

Pôvodom estónska prepravná aplikácia Bolt získala investíciu vo výške 67 miliónov amerických dolárov. Valuácia firmy sa týmto krokom ďalej zvýšila nad úroveň 1 mld. dolárov. Bolt tak potvrdil svoju pozíciu unicorna (jednorožca). Za unicorn sú považované firmy, ktorých tržná valuácia prekročí hodnotu 1 mld. USD.

Investícia bude využitá na urýchlenie medzinárodnej expanzie a rastu. Bolt nedávno vstúpil na britský či ruský trh a čoskoro plánuje službu spustiť aj v Arménsku a Kazachstane. Na investícii sa podieľali fondy Nordic Ninjas, Naya Capital a G Squared.

“V posledných dňoch sme uzavreli nové investičné kolo. Jeho cieľom je podporiť našu nedávnu expanziu do Londýna a taktiež ju plánujeme využiť pre financovanie rozšírenia do ďalších miest, do ktorých by sme chceli vstúpiť v tomto roku,” hovorí Markus Villig, CEO a zakladateľ Boltu.

 

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár