Prieskumník Google Files ochráni vaše súbory PINom

0

Je to zároveň dobrá ochrana proti náhodnému vymazaniu.

Files by Google ako správca súborov prichádza s ďalšou funkciu. Volá sa Bezpečný priečinok. Nateraz je dostupná pre tých, čo si nainštalujú beta verziu aplikácie.

Po presunutí súborov do tohto priečinka ich treba vymazať aj z pôvodnej lokality. Ak si napríklad takto „presuniete“ obrázky, stále budú v galérii. Povedali by sme teda, že ide o funkciu skopírovať do bezpečného priečinku.

Snáď Google ešte túto funkciu vyladí a bude fungovať rovnako ako na Samsungoch. Tak sa totiž súbory naozaj presunú a v pôvodnom adresári, napríklad v našej galérii, nebudú vidno.

google files

Aplikácia neumožňuje robenie snímok obrazovky, podobne ako keď si v Chrome zapnete Inkognito režim. Po každom opustení aplikácie je potrebné zadať PIN na prístup do chráneného priečinka.

Zdroj: Google

Prečítajte si aj:

Google bude zálohovať iPhony

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár