Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

PROBUCARD vyriešil veľkú dilemu.

Majiteľom nových vozidiel, ktorý uvažujú o doplnení LPG pohonu, uľahčil rozhodovanie tým, že im pomôže s prestavbou vozidla a to bez straty záruky.

Vďaka PROBUCARD a poisteniu CARGARANTIE vodiči prerobených LPG vozidiel neprídu o záruku na nové auto. Nemusia sa báť, že by LPG prestavba mohla spôsobiť ich miláčikovi problémy a nemusia tiež riešiť, ako a kde budú po prestavbe servisovať vozidlo.

Poistenie kryje záruku na všetky komponenty, ktoré sú ovplyvnené montážou LPG systému. Ide najmä o časti motora (vnútorné súčiastky spojené s obehom oleja, blok motora, skriňa vačkového hriadeľa, príruba rozvodov, tesnenie ventilu, hlava valcov, tesnenie hlavy valcov), palivový systém (elektronické súčiastky motorového managementu, palivové čerpadlo, turbodúchadlo) a výfukový systém (elektronické súčiastky výfukového systému, katalyzátor).

Platnosť záruky krytej poistením je 24 mesiacov, respektíve je viazaná na nájazd 90 000 km.

Štatistiky dokazujú, že jazda na LPG je podstatne lacnejšia a ekologickejšia ako jazda na benzín, či naftu. V porovnaní s prevádzkou benzínového auta vie majiteľ motorového vozidla na LPG usporiť približne 40 % nákladov, pričom samozrejme platí, že čím viac najazdených kilometrov, tým vyššia úspora. Pri ročnom nájazde 15 000 kilometrov a priemernej benzínovej spotrebe 8 l/ 100km tak ročná úspora jazdy na LPG dosiahne viac ako 700 €. Ďalšou výhodou  LPG oproti iným alternatívnym palivám je široká dostupnosť čerpacích staníc po celom Slovensku.

Keďže výber nových áut priamo z výroby na LPG je obmedzený, je táto ponuka výbornou alternatívou pre všetkých, ktorý chcú využívať benefity jazdy na LPG bez kompromisov.

Značky: