Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Svet hier zažije už tento víkend veľmi dôležitý míľnik.

Po prvýkrát v histórii prišiel ten čas, kedy si milovníci konceptu hier escape room zmerajú sily na majstrovstvách. Už 25. marca 2017 sa v Budapešti stretne 22 najlepších tímov z celého sveta, aby preverili svoje logické myslenie a tímového ducha, prelúskali sa hlavolamami a pokúsili sa rozlúštiť ten najnáročnejší – „Mission: Unlock Enoch”. A to všetko v presne stanovenom a výrazne obmedzenom čase.

Prvé majstrovstvá sveta budú v Budapešti, ktorá je rodiskom fenoménu escape room hier.

Finále Red Bull Mind Gamers pripravovali medzinárodne uznávaní inovátori z MIT a Technical University of Vienna, spolu s odborníkmi na vývoj hier z celého sveta. Štvorčlenné tímy budú mať čo robiť. Špecialisti pre nich pripravili ťažké hlavolamy, do vylúštenia ktorých budú musieť zapojiť okrem svojej mysle aj kreativitu, logiku, vizuálne cítenie a stratégiu, no bude to aj čas, ktorý bude po celú dobu hrať nekompromisne proti nim.

Do súťaže sa celosvetovo zapojilo až 9000 súťažiacich, spomedzi ktorých vzišlo vyradzovaním v 75 súbojoch 22 národných tímov, ktoré budú reprezentovať napríklad aj Rakúsko, Francúzsko, Nemecko, USA, Rusko, Singapur či Južnú Kóreu. K 22 tímom sa pripoja aj dve divoké karty. Sledujte tých najchytrejší hráčov z celého sveta počas Red Bull Mind Gamers na redbull.tv.

Značky: