Smartfón Acer Jade S uzrel svetlo sveta na výstave CES v januári 2015, aktuálne dorazil do našej redakcie. Je to smartfón veľmi tenký, hrúbka je len 7,78 mm a hmotnosť 116 gramov. Na prvý pohľad  si všimnete 5-palcový displej s rozlíšením 1280 × 720 bodov, hmotnosť je len 116 gramov. Srdcom tohto telefónu je 8-jadrový procesor Mediatek s frekvenciou 1,5 GH, ktorému sekunduje 2 GB pamäti RAM a 16 GB úložného priestoru. Úložný priestor sa dá rozšíriť microSD kartou,

Jade S podporuje totiž pripojenie dvoch nanoSIM kariet alebo môžete použiť kombináciu jednej nanoSIM karty a microSD karty. Je to telefón s podporou siete LTE, poháňa ho operačný systém Android 4.4.4 Kitkat, prisľúbený je upgrade na verziu 5.0 Lillipop. Okrem toho má k dispozícii viacero softvérových vylepšení od firmy Acer, napr. je to prepojenie počítača s OS Microsoft Windows a tohto smartfónu. Teda ľahko využijete veľkú a pohodlnú klávesnicu na písanie mailov. Zadná kamera má rozlíšenie 13 Mpx, predná 5 Mpx, fotoaparát podporuje viacero softvérových vylepšení. Cena Acer Jade S je 289 Eur, predávať sa bude vo voľnom predaji a predaj sa pripravuje aj v sieti slovenských operátorov. Ako rozšírenie je k dispozícii ochranná fólia na predný panel a viacero typov puzdier. Smartfón teraz putuje na plnohodnotnú recenziu v našej redakcii, ktorú zverejníme čoskoro.

 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.