Testovali sme jednoduché puzdro KÖNIG RFID CARD PROTECTOR pre bezkontaktnú platobnú kartu, ktoré z nej zamedzí možnosť načítania údajov a informácií.

Ak sa chce prípadný „zlodej“ dostať k údajom z platobnej karty, nebude to mať ťažké. Potrebná je k tomu len NFC čítačka alebo aplikácia v smartfóne s podporou NFC. Takto jednoducho sa dajú získať údaje, ako číslo karty, dátum exspirácie, meno majiteľa a posledné platby.

CardProtector2_nowat

Aj keď je potrebné NFC čítačku priložiť k platobnej karte veľmi blízko, stať sa to vo chvíľke nepozornosti môže. Na podobné situácie je práve takéto puzdro vhodné. To zamedzí platobnej karte akémukoľvek odoslaniu údajov do NFC čítačky a údaje sú tak chránené pred zneužitím. Skúšali sme viacero možností načítania karty v tomto puzdre, no bezvýsledne. To značí, že je puzdro naozaj funkčné a svoje predurčenie spĺňa výborne. Vaše údaje z platobnej karty sú tak naozaj v bezpečí.

CSRFIDCVR100_nowatPuzdro je jednoduché v hliníkovom prevedení. Karta sa doň ľahko vsúva i vyťahuje. Veľkosťou rozšíri rozmery platobnej karty len o pár milimetrov. Výrobcom tohto ochranného puzdra je spoločnosť König a v balení sa nachádzajú dva kusy. Takéto puzdro bezpečne chráni vaše údaje z platobnej karty, ako aj samotnú kartu pred prípadným poškodením.

CardProtector1_nowat

Cena: 4,49 Eur

Zapožičal: NEDIS Slovakia