Radosť odteraz podporuje VoWiFi aj VoLTE

0

Tieto technológie podporujú totožné zariadenia ako v prípade služieb od O2.

Radosť, digitálny operátor, ktorý funguje v sieti O2, oznámil, že odteraz podporuje technológie VoLTE aj VoWiFi. Tie sú automaticky dostupné pre všetkých používateľov s aktívnou SIM kartou Radosti a kompatibilnými zariadeniami. Pre ich využívanie stačí povoliť tieto funkcie v nastaveniach smartfónu.

VoWiFi je technológia, ktorá umožňuje prenos volaní prostredníctvom WiFi siete. Netreba inštalovať žiadnu externú aplikáciu, stačí mať iba kompatibilný telefón a funkciu aktivovanú v nastaveniach. Zároveň nie je podmienkou, aby bol volaný na dátach. Ten môže prijať hovor aj na 2G či 3G sieti a rovnako na všetkých, aj starších, telefónoch.

VoLTE (Voice over LTE) je technológia, ktorá umožňuje prenos hovorov prostredníctvom LTE (4G) siete. Pri takomto hovore sa jeho cena nemení a dáta nespotrebujú, ale výrazne sa zlepší kvalita hovoru a rýchlosť spojenia.

Zoznam kompatibilných zariadení pre sieť O2, ktorú využíva aj Radosť, nájdete na oficiálnom webe operátora:

Zdroj: Radosť

Prečítajte si aj:

Vyskúšali sme operátora Radosť: Vyčaril nám radosť?

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár