K dispozícii je aplikácia pre Android, pomocou ktorej vybavíte všetko potrebné.

Digitálny operátor Radosť spustil svoju ponuku a pokiaľ máte smartfón so systémom Android, už si môžete objednať jeho SIM kartu cez mobilnú aplikáciu.

Aplikáciu Radosť si môžete stiahnuť z Obchodu Play a z App Store pre iOS. A pokiaľ používate Huawei smartfón bez Google služieb, odporúčame obchod Aurora Store (neoficiálny klient pre Google Play, viac info TU), z ktorého sme si Radosť stiahli aj my.

Radosť vás po prvom spustení mobilnej aplikácie prevedie procesom objednania novej SIM karty. Celý proces sme zdokumentovali vo forme screenshotov, ktoré obsahujú aj kľúčové informácie – služby Radosti využívate prvých 7 dní zadarmo, následne si musíte zvoliť jeden z programov v cene 5, 10 a 20 eur.

V prvom kroku vám Radosť oznámi užitočné informácie, ktoré by ste mali o jeho službách vedieť, predstaví ponuku programov a ceny za prípadnú nadspotrebu:

Obrázky je možné zväčšiť kliknutím na ne

Po zobrazení všetkých podstatných informácií začína proces objednania SIM karty. Aplikácia vám oznámi, že budete potrebovať občiansky, email, adresu a platobnú kartu. Skenovanie občianskeho preukazu v našom prípade prebehlo v priebehu pár sekúnd a informácie z oboch strán dokladu sa úspešne a bezchybne načítali pomocou zadného fotoaparátu priamo do aplikácie.

Obrázky je možné zväčšiť kliknutím na ne

Ďalším krokom je tvárová biometria. Telefón pomocou predného fotoaparátu naskenuje vašu tvár – podobne, ako keď si aktivujete funkciu odomykania tvárou. Ak všetko prebehne v poriadku, aplikácia vám to oznámi. V ďalšom kroku treba zadať emailovú adresu, s marketingovými ponukami nemusíte súhlasiť.

Obrázky je možné zväčšiť kliknutím na ne

Posledným krokom je zadanie platobnej karty. Tá sa overí platbou vo výške 1 eur, ktorú vám Radosť následne vráti späť. Touto kartou budete platiť za služby operátora. Po zadaní platobnej karty je SIM karta objednaná, mala by vám prísť do schránky do dvoch pracovných dní. Treba ešte overiť emailovú adresu a úvodný proces je úspešne na konci.

Obrázky je možné zväčšiť kliknutím na ne

Čo by ste ešte mali o Radosti vedieť

Radosť ponúka tri programy s platnosťou 30 dní:

  • 100 minút/SMS/MMS + 2 GB dát rýchlosťou 10/10 Mbps za cenu 5 eur na 30 dní. V EÚ môžete využiť bez príplatku 2 GB dát
  • 200 minút/SMS/MMS + 8 GB dát rýchlosťou 10/10 Mbps za cenu 10 eur na 30 dní. V EÚ môžete využiť bez príplatku 5,5 GB dát
  • Neobmedzené minúty/SMS/MMS + neobmedzené dáta (100 GB dát rýchlosťou 10/10 Mbps, následné spomalenie na 2/1 Mbps) za cenu 20 eur na 30 dní. V EÚ môžete využiť bez príplatku 11 GB dát

V prípade programov s obmedzenými volaniami a dátami sa platí 5 centov za minútu/správu pri spotrebe nad rámec programu a 1 GB dát si dokúpite za poplatok vo výške 2 eur. Služby Radosti fungujú aj v EÚ Roamingu a na Slovensku fungujú v O2 sieti so 4G pokrytím na úrovni 97% obyvateľstva SR.

Kľúčová informácia je, že za zvolený program sa platí vopred na začiatku 30-dňového obdobia a to pomocou platobnej karty, ktorú spárujete s vašim účtom pri objednávaní novej SIM karty. Spotrebu nad bude Radosť strhávať z karty automaticky po dosiahnutí 5 eur a ak sa platba kartou nepodarí, zopakuje sa o niekoľko dní.

Ak platba kartou za program na začiatku nového obdobia z ľubovoľného dôvodu neprebehne, platí, že ak do 30 dní od prvého neuhradenia poplatku za program nedôjde k jeho úhrade, budú vám pozastavené všetky prichádzajúce hovory a správy, zablokovaný dátový prenos a zablokované využívanie všetkých ďalších služieb.

V praxi to znamená, že každých 30 dní musíte mať aktívny niektorý z trojice programov. Medzi nimi sa môžete podľa potreby prepínať a meniť si ich. V tejto súvislosti odporúčame, aby ste prípadnú zmenu vykonali až ku koncu aktuálneho 30-dňového obdobia. Zmena totiž prebehne okamžite a nespotrebované jednotky a dáta vám prepadnú.

Ak patríte medzi používateľov, ktorí využívajú mobilné služby na SIM karte aktívne 1-2 mesiace a potom sú pár mesiacov pasívni – iba prijímajú hovory, avšak nikomu nevolajú alebo nedátujú, potom Radosť nie je pre vás vhodná voľba. Pre aktívnych používateľov však môže byť Radosť atraktívnou alternatívou k tradičným operátorom a paušálom. Radosť potvrdila, že časom spustí aj eSIM karty a že na jednu osobu je možné objednať si jednu SIM kartu.

Ponuka operátora Radosť

Ponuka operátora Radosť. Zdroj: Radosť

Google Play
App Store

Stiahnite si Radosť pre Android a iOS a objednajte si novú SIM kartu alebo si preneste svoje číslo od iného operátora

Prečítajte si aj:

Operátor Radosť spustil svoju ponuku: SIM kartu si môžete objednať cez aplikáciu (DOPLNENÉ)

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit