Greenway ako operátor pre nabíjanie elektrických automobilov reaguje na nárast ceny elektrickej energie a následne upravuje svoj cenník.

Pripomeňme, že spoločnosť Greenway prišla so spoplatneným nabíjaním elektromobilov ako prvá a je to teda taký pionier aj pri takejto neobľúbenej téme.

Pozrime sa najprv na vývoj ceny elektrickej energie. Rok 2022 bol naozaj v znamení obrovského nárastu cien, pričom ceny sú uvedené bez distribučných poplatkov.

Greenway
Vývoj cien elektrickej energie

Cenník sa teda mení, stále zostávajú tri kategórie: Štandard, Plus a Max. Pri štandarde zostáva mesačný poplatok nulový, pri pomalom nabíjaní do 25 kW je cena 0,42 eur/kWh. Drahšie je to však pri rýchlom (do 100 kW) a ultrarýchlom (nad 100 kW) nabíjaní – najdrahšie je to 0,78 eur/kWh.

Program Plus za 9,90 eur mesačne prináša 30 kWh mesačne zadarmo, nad tento limit platíte podľa výkonu. Je to program pre rodinu a nevyčerpaná energia prechádza do ďalšieho obdobia. Najväčší program Max za 29,90 eur prináša zadarmo 100 kWh a opäť potom platíte, ceny sú tu ale zo všetkých programov najlacnejšie.

Aktuálny cenník Greenway