Acer predstavil ďalšiu várku svojich smartfónov s prívlastkom Liquid.

Vyskúšali sme verziu Z6 Plus, ktorá prináša niečo nové. Nie tak vo svete telefónov všeobecne, ale nové vo svete telefónov Acer.

Kvalitná konštrukcia je to, na čo dnes okrem fotoaparátu používatelia reagujú. Hliníkové telo v zaoblenej konštrukcii, to sme už videli. Faktom ale je, že vymyslieť niečo nové je prakticky nemožné a sme radi, že výrobca stavil na osvedčené tvary. Zaoblenie bočných hrán dopĺňa 2.5D displej, neprehliadnuteľný je oválny snímač odtlačkov pod displejom. Ten obsahuje snímač odtlačkov, ktorý fungoval bezchybne.

Telefón má príjemné rozmery, čo znamená, že nie je najtenší. To nám neprekážalo, najmä ak vezmeme do úvahy fotoaparát v jednej línii so zadným krytom. 13 Mpx fotoaparát je doplnený o duálny LED blesk. Ostatné prvky sú klasické. Na boku je hybridný slot na dve Nano SIM karty. Budete sa musieť rozhodnúť, či chcete Dual SIM telefón alebo rozšíriť 32 GB interné úložisko.

Snímač odtlačkov je osamotený a rovnako ako pri Lenovo P2, tlačidlá sú virtuálne na displeji. Prijali by sme ich v hardvérovej forme, no je to otázka zvyku a na rozdiel od Moto G4 Plus nám tento snímač až tak neprekážal. Spodná hrana má klasické mriežkovanie a takisto len jeden reproduktor.

Telefón ponúka základnú výbavu, no výrobca pridal do systému podporu gest na displeji. Táto funkcionalita sa dá kompletne vypnúť. Pri zapnutí sa dá špecifikovať, na ktoré gestá má reagovať. Napríklad napísaním V na displeji sa spustí aplikácia telefónu, nakreslením písmena C spúšťame fotoaparát. Medzi systémovými detailmi, ktoré máme radi, je plánované zapnutie a vypnutie telefónu.

Fotografovanie využíva elektronickú stabilizáciu obrazu. Získate dobré fotky, ideálne vonku. Prepalom sa ale v mnohých prípadoch nevyhnete, rovnako ako šumu tmavých scén. Fotoaparát sa dá použiť a nevybočuje z kvalitatívnych vlastností strednej triedy. Procesor MediaTek mal ale za následok tvorbu videa len v HD a pri 25 snímkach za sekundu. Pri pohybe do strán už bolo vidno mierne rozostrenie obrazu.

Hodnotenie

+ kvalita konštrukcie, snímač odtlačkov, hliníkové telo, cena
– kvalita videa

Cena: 249 EUR
Zapožičal: Acer

Verdikt

Acer Liquid Z6 Plus je veľmi dobrý telefón z produkcie Aceru. Má hliníkové telo, Full HD displej a snímač odtlačkov. Procesor je menej výkonný, čo ale výrobca doháňa 3 GB RAM. Nezabudnime ani na nadštandardnú kapacitu akumulátora a veľmi dobrú výdrž.

Parametre telefónu a výsledky benchmarkov:

Model telefónuAcer Liquid Z6 Plus
Operačný systémAndroid 6.0
Formát SIM kartyDual Nano SIM
Pamäť RAM / ROM / iná [GB]3 / 32
ProcesorMediaTek MT6753, 8-jadrový, max. frekvencia 1,5 GHz
Displej, počet fariebLCD IPS, 16 miliónov
Displej – veľkosť [palcov]/ rozlíšenie [bodov]5,5 / 1080 × 1920
Regulácia podsvieteniaáno, automatická
Slot na pamäťovú kartumicroSDXC do 128 GB
Bluetooth, Wi-Fi, USB, GPS, NFC4.0, BGN, áno, áno, nie
Podpora sietíQuad Band, LTE
Fotoaparát / video13 Mpx, autofocus / HD, 25 fps
Vymeniteľná batéria a vlastnostinie, 4000 mAh
Čas hovoru / úsporný režim [hod / hod]neuvedené
Rozmery [mm]/ hmotnosť [gramov]154 × 75 × 9 / 168
KonektormicroUSB
ZapožičalAcer
Cena [EUR s DPH]249
Benchmarky
AnTuTu Benchmark – Total score37385
PCMark for Android – Performance2753
3DMark Sling Shot – Total score197
Graphic160
Physics1076
Hodnotenie
Dizajn a konštrukcia4/5
Hardvérová výbava3/5
Rýchlosť3/5
Výdrž5/5

Tento článok vyšiel aj v tlačenom decembrovom vydaní TOUCHIT č. 10/2016, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.