Model zameraný na športovcov, keďže výrobca vybavil slúchadlá aretačnými prvkami, ktoré udržia silikónové návleky v ušiach.

V balení máte navyše dve veľkosti z návlekov aj aretačných prvkov. Tie ale nemusíte používať, ak vám budú zavadzať a dajú sa odobrať. Toto oceníte vtedy, keď so slúchadlami nepotrebujete cvičiť alebo behať. My v nich vidíme vhodný doplnok aj na bežné kancelárske počúvanie.

Výrobca použil spevnený prepojovací pás, ktorý si umiestňujete za krk. Nie je to teda len obyčajný kábel, ako býva zvykom. Takisto to ale nie je pevný plastový „golier“ ako ho majú iné modely. Batéria je umiestnená samostatne, a to na jednom konci záhlavného spojenia, ovládacie prvky a microUSB konektor sú na opačnom konci. Toto je dobré riešenie z hľadiska ergonómie. Slúchadlá držia v ušiach bez toho, aby mali tendenciu váhou niektorého z ovládacích prvkov vypadávať.

Ocenili sme simultánne pripojenie dvoch zariadení naraz. Hlasový sprievod vám povie, ktoré zo zariadení je pripojené alebo odpojené. Chválime aj rýchle pripojenie, párovanie a celkovo bezproblémovú manipuláciu s Bluetooth.

Zvuk je mierne s nádychom priestorového efektu. Niečo ako rozšírené stereo. Na elektronickú hudbu a filmy je to výborné. Dáva vám to väčší priestor zvuku a efekt väčšieho okolia okolo vás. Niekedy je však efekt prehnaný a tento prejav treba stiahnuť aspoň ekvalizérom. Basy sú veľmi príjemné a mäkké, stredy sú zreteľné, výšky ale akoby viac v pozadí. V každom prípade, pri tejto cene ide o veľmi dobré slúchadlá.

Názov modelu / Technické parametreHama Connect Neck
TypBluetooth 4.2
Veľkosť meniča [mm]N/A
Odhlučnenie od okoliakonštrukciou
Funkcia handsfreeáno
Frekvenčný rozsah [Hz]N/A
Typ konektoranemá
NFCnemá
Nabíjací konektormicroUSB
Výdrž batérie [hod.]7
Hodnotenie
Vlastné odhlučnenie4/5
Odhlučnenie od okolia3/5
Kvalita reprodukcie3/5
Pomer cena / celkové možnosti4/5
Cena [EUR s DPH]27,90
thumbs-up-icon

Výhody

  • Cena
  • Rozšírené stereo
  • Stabilné držanie v uchu

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • Rozšírené stereo neocení každý
  • Veľmi priľnavé návleky na mastnotu

Verdikt

Hama Connect Neck sú určené na šport, ale využijete ich aj na nosenie do práce. Sú praktické a dobre držia v uchu. Zvuk produkujú v rozšírenom stereu. Výhradu máme k štupľovým návlekom, ktoré zachytávajú nečistotu.

Zapožičal: Hama Slovakia

Cena: 27,90 €

Značky: