Toto je kompaktnejší kúsok s veľmi dobrým zvukom. Práve preto mnohých zaujme. Má všetko potrebné, čo od JBL očakávate. Zostava dvoch širokospektrálnych meničov je doplnená o bočné pasívne žiariče. Stále je vodoodolný a prežije polhodinu v hĺbke jedného metra. Dá sa použiť horizontálne aj nastojato. Pokojne nalejte vodu do jedného z bočných žiaričov a pri silných basoch sa vyfŕka sama.

Podobne ako u iných v teste, aj tu použil výrobca látkový poťah. Ľahko ho umyjete a zároveň chráni reproduktor pri pádoch. To aj vďaka svojmu valcovému tvaru a bočným výstupkom. Sú gumové a prečnievajú tak, aby chránili reproduktor pri dopade na hranu.

Skutočne sme ocenili, že sa nabíja cez rozhranie USB-C. Port je na zadnej strane a je vodoodolný, výrobca ho nijako nezakrýval. Vedľa neho je súprava bielych LED diód ako ukazovateľ stavu akumulátora. Na zadnej strane je tlačidlo na zapnutie a párovanie s Bluetooth. Naraz sa dajú k reproduktoru pripojiť dve zariadenia a je možné prepínať sa medzi nimi. Na spojenie viacerých reproduktorov je tu funkcia JBL Connect+ a tlačidlo je na hornej strane. Sú tu samostatné tlačidlá hlasitosti a multifunkčné Play, ktoré dvojitým stlačením posunie prehrávanie na ďalšiu skladbu.

Zvuk

Reprodukcia je kvalitná a z tohto hľadiska nemáme reproduktoru čo vytknúť. My sme ocenili to, že poskytne výborný zvuk. Čistý pri vysokých tónoch a zreteľný pri stredných. To je niečo, čo mnohí pocítia len pri dobrých slúchadlách. Aj tie najjemnejšie detaily. Basový sprievod je dynamický a rázny, nie je to ale nič prehnané.

TOP argument

  • Super zvuk v malom tele
thumbs-up-icon

Výhody

  • Vodoodolný, certifikácia IPX7
  • Vyvážený zvuk
  • Kompaktné rozmery

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • Bez možnosti telefonovania

Označenie reproduktora / Technické parametreJBL Flip 5
Typ2.1
Frekvenčný rozsah [Hz]60 ÷ 20 000
Výkon RMS [W]20
Aux innie
Bluetooth4.2
NFCnie
OdolnosťIPX7
Výdrž batérie [h]12
Vyhotovenieplast
Rozmery [mm]181 × 69 × 74
Hodnotenie
Kvalita zvuku5/5
Výbava5/5
Pomer cena / výkon4/5
Cena [EUR s DPH]129

Verdikt

JBL Flip 5 produkuje najlepší zvuk v našom teste. JBL vie, ako robiť zvuk a dokázal to na svojom inovovanom modeli z minulej série. Je vodoodolný a ešte sa zmestí všade s vami.

Zapožičal: JBL

Cena: 129 €

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.