Tento model vám prinesie dve hlavné veci, a to jednoduché prenášanie a dobrú kvalitu zvuku.

Nám sa tento model páčil najmä preto, lebo sa dá hodiť do batoha a nie ste príliš limitovaní tým, koľko miesta zaberie.

Aj napriek malým rozmerom produkuje solídny zvuk. Je to celkom prirodzené, keďže má po bokoch pasívne meniče. Vpredu zase dva 40 mm širokospektrálne meniče. Používať ho môžete v dvoch polohách. Naležato alebo nastojato. Hlavné ovládacie prvky sú na hornej strane. Plastové tlačidlá sú v rovnakej farbe ako reproduktor. Sú teda nenápadné, ale podľa tvaru ich ľahko nahmatáte.

Vzhľadom na jeho vyváženie sú ďalšie prvky šikmo vzadu. Ide o päť bielych LED diód ukazujúcich stav akumulátora a podsvietené tlačidlá na zapnutie a párovanie cez JBL Connect+. Tu je aj možnosť pripojenia cez AUX kábel a microUSB konektor na nabíjanie reproduktora. Oba konektory sú zakryté gumovým krytom. Aj vďaka tomu má tento reproduktor certifikáciu IPX7. Na rozdiel od verzie Xtreme ho môžete ponoriť do vody. Xtreme je síce odolný, ale certifikáciu nemá. Aj z tohto reproduktora sa dá volať a podporuje naraz pripojenie dvoch Bluetooth zariadení.

V nastaveniach JBL Connect+ si môžete zvoliť funkciu tlačidla Play / Pause. Buď bude mať štandardnú funkciu alebo bude spúšťať hlasového asistenta Google alebo Siri ak prepojíte reproduktor so zariadením od Apple. Pri tomto reproduktore sa nám páčila možnosť nabíjania cez microUSB do 3,5 hodiny. To je optimálny čas, no potrebujete na to nabíjačku od smartfónu. V balení je len plochý USB kábel a z počítača ho takto rýchlo nenabijete kvôli štandardizovanému prúdovému obmedzeniu 500 mA.

Ovládanie na modeli JBL Flip4

Zvuk

Reproduktor hrá veľmi dobre. Pri vyšších hlasitostiach sa mierne viac prejavia výšky. Basy sú vynikajúce, rovnako však ako pri modeli Xtreme trochu tvrdšie a viac dynamiky by im prospelo. Na druhú stranu, tu sme boli spokojní so stredmi. Celkovo je zvuk veľmi čistý, až prekvapivo na rozmery tohto modelu. Ak už máte rozpočet na úrovni Xtreme, teda 259 eur, to už si rovno kúpte radšej dva reproduktory Flip4 a zapojte ich do seba či už do Party módu alebo do režimu sterea.

TOP argument

  • Basový prejav v malej tube

Hodnotenie

+ malé rozmery, zmestí sa do stojana na fľaše na bicykli, silné basy, vyvážené stredy, IPX7 s možnosťou ponorenia do vody
– jemne prenikavé výšky pri vyšších hlasitostiach

Certifikácia odolnosti – IPX7

Zapožičal: www.jbl.sk
Cena: 129 EUR

Verdikt

JBL Xtreme je rozmerovo väčší, ale ten zvuk stojí za to. JBL dokáže robiť prenosné reproduktory a hudba je na prvom mieste. Nebudú chýbať citeľné basy, no zase nie na úkor ostatných zložiek zvuku. Keby boli mäkšie a dynamickejšie, tento reproduktor by sme velebili. Aj tak ale ide o solídny model, na ktorý sa budete môcť spoľahnúť.

Parametre a hodnotenie:

Označenie reproduktora / Technické parametreJBL Flip4
Typ2.0
Frekvenčný rozsah [Hz]70 ÷ 20 000
Výkon RMS [W]16
Aux ináno
Bluetooth4.2
Výstup na slúchadlánie
NFCnie
Ovládaniehlasitosť, hudba
Kapacita batérie [mAh]3000
Výdrž batérie [h]12
Vyhotovenieplast
Rozmery [mm]68 × 175 × 70
Skutočná hmotnosť [g]0,518
Hodnotenie
Kvalita zvuku4/5
Výbava4/5
Pomer cena / výkon5/5
Obchodné informácie
Cena [EUR s DPH]129

Tento článok vyšiel aj v tlačenom júlovo-augustovom vydaní TOUCHIT č. 7-8/2017 ako súčasť testu prenosných reproduktorov, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

Značky: