Vreckové reproduktory sú už od podstaty kompaktné, no zvuk a jeho objem bývajú väčšinou slabšie. Toto neplatí pre najnovší zo série JBL GO, ktorý má vstavaný pasívny žiarič.

Práve ním výrobca dosiahol zvuk, ako keby mal reproduktor minimálne dvojnásobnú veľkosť. Ozvučí väčšiu miestnosť a hodí sa aj do vonkajšieho prostredia.

Vlastne na toto je plne prispôsobený a neuškodí mu ani ponorenie do vody. S certifikáciou IP67 odolá vode, dažďu a prachu. Navrhnutý je tak, aby zvládol rôzne pády a horšie zaobchádzanie. Či už na nosenie po vonku alebo pre deti, mal by prežiť rôzne situácie.

Využíva technológiu JBL Pro Sound a ako hlavná súčasť je použitý menič s rozmermi 43 × 47 mm. Celkový výkon spolu s pasívnym žiaričom na zadnej strane je 4,2 W s frekvenčným rozsahom 110 ÷ 20 000 Hz. Nedajte sa pomýliť, reprodukcia je dostatočne plná a zreteľná. Najlepší zvuk dosiahnete postavením na gumové protišmykové podložky. Udržia ho stabilne na mieste a zároveň nebránite rezonancii gumového povrchu žiariča na zadnej strane.

Ovládanie je na hornej zaoblenej strane, kde sú tlačidlá na ovládanie hlasitosti hudby a jej pozastavenie. Nie je tu spojená funkcia na prechádzanie skladieb. Tento systém nám vyhovuje, medzi skladbami sa budete pohybovať cez smartfón. Takto sa výrobca postaral o jednoduchšie ovládanie. Z reproduktora sa nedá telefonovať, čo je podľa nás takisto v poriadku.

Celkovo získavate reproduktor, ktorý je zameraný na dobrú kvalitu reprodukcie hudby, nemá zaberať veľa miesta, prežije náročnejšie používanie a nepotrebuje mať zmes všakovakých funkcií, ktoré očakávate v inom type reproduktora.

Látkový povrch jednak ochráni reproduktor pred škrabancami pri pádoch a ešte sa dá dobre poumývať. Štandardnou súčasťou je pútko na pripnutie o ruksak alebo na nejakú karabínu. Na jedno nabitie vydrží prehrávať hudbu 5 hodín, na plné nabitie potrebuje polovičný čas.

Zapožičal: www.jbl.sk

Cena: 39,90 €

Verdikt

JBL GO3 je jeden z najlepších reproduktorov v tejto veľkosti. Len máločo produkuje tak kvalitný zvuk, ako práve najnovší model tejto značky. Nielen že má výbornú cenu, ale už tu máte nabíjanie cez USB-C. Vyberať môžete z ôsmich farieb.

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.