JBL Quantum 200 sú cenovo najdostupnejšie herné slúchadlá radu Quantum.

Predávajú sa za 59,90 eura a tomu zodpovedá ich výbava, ktorá sa zameriava na nutný základ. Avšak s dôrazom na kvalitnú reprodukciu zvuku, ktorá je pre značku JBL typická.

Slúchadlá Quantum 200 majú konštrukciu z plastu, ich výhodou je to, že sú ľahké. Nosenie je pohodlné, a to aj počas dlhšej doby. Komfortné sú aj náušníky z pamäťovej peny, ktoré sa prispôsobia vašim ušiam.

Slúchadlá nemajú podsvietenie a neponúkajú ani prepojenie so softvérom v počítači. K zariadeniu ich pripojíte pomocou 3,5 mm jacku (1,2 m dlhý kábel), pričom v balení je aj 1,5 m rozdeľovací kábel na dva 3,5 mm jacky – ak máte počítač so samostatným jackom pre slúchadlá a pre mikrofón.

Výklopný mikrofón je umiestnený na ľavom slúchadle a nedá sa odnímať. Podľa toho, v akej je polohe, je buď aktívny alebo nie. Toto je štandardná funkcia. Kvalitu mikrofónu chválime, plní svoj účel dobre a potláča ozvenu. Na ľavom slúchadle sa nachádza aj koliesko na reguláciu hlasitosti, k maximálnej úrovni hlasitosti nemáme pripomienky.

Quantum 200 využívajú 50 mm dynamické meniče a kvalitu reprodukcie zvuku chválime. Nechýbajú basy, avšak slúchadlá sú navrhnuté tak, aby ste počuli aj drobné detaily pri hraní či počúvaní hudby alebo pri inom využití. V tomto smere si zaslúžia pochvalu, z hľadiska pomeru cena/kvalita zvuku sú naozaj dobré.

JBL Quantum 200 neponúkajú zabudovanú funkciu virtuálneho priestorového zvuku. Môžete však využiť technológie priestorového zvuku, ktoré obsahuje operačný systém Windows 10, resp. konzola Xbox One.

Cena: 59,90 €

Zapožičal: www.jbl.sk

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit