Ozvučíte s ním obývačku, ale aj záhradnú párty. Avšak do bežnej obývačky je to silná zostava. Ak máte radi multimediálne reproduktory, toto bude správna voľba.

Látkový povrch a pogumované boky ho chránia proti nárazom. Neprežije síce pády, ale je stavaný na prenášanie a dlhodobý pobyt vonku. V balení je popruh, ktorý sa pripne na kovové oblúky tvoriace základňu. Takto si môžete dať reproduktor cez rameno podobne ako tašku na notebook. Telo je z odolnej textílie a môžete ho umývať vlhkou handrou. Zvládne aj pád do vody alebo postriekanie záhradnou hadicou z väčšej diaľky. Má certifikáciu IPX7, čo znamená náhodné ponorenie. Nie je to teda úplná odolnosť na to, aby naň stále pršalo, alebo aby ste skúšali basy pod vodou v bazéne.

Reproduktor obsahuje dva výškové meniče s priemerom 20 mm a dva basové žiariče po bokoch. Môžete si ich chytiť a cítiť ako pulzujú. Postavením na výšku a naliatím vody do plochy žiariča z neho poriadnymi basmi vyfŕkate vodu. Celkový výkon je 40 W ak ho napájate z elektrickej siete. Adaptér je treba použiť dodávaný. Má svoj konektor a najmä je potrebné nabiť 10 000 mAh batériu. Tá vydrží podľa hlasitosti hrania 15 hodín. Na dvojdňovú chatu vystačíte aj bez externého napájania.

K reproduktoru sa dá pripojiť cez 3,5 mm obojstranný audiokábel alebo Bluetooth 4.2. Naraz môžu byť pripojené dve bezdrôtové zariadenia, medzi ktorými sa budete prepínať. Technológia JBL Connect+ zase umožní prepojiť medzi sebou viac ako 100 reproduktorov. Nemusíte mať presne tento model. Stačí, aby iný reproduktor JBL podporoval toto pripojenie a priamo cez reproduktory si ich spojíte. Ozvučíte ešte väčšiu plochu.

Hudobne je to reproduktor, ktorý odporúčame aj citlivejším z vás. Nie je to len veľký a dunivý zvuk. Práve naopak. Zvuk je plný a vhodný aj na emuláciu priestorového zvuku, ak to váš zdroj hudby umožňuje. Basy sú tak akurát, dynamické a pružné, doplnené o zreteľné stredy a výšky. Málo takto zameraných reproduktorov si ponecháva okrem silného výkonu aj takúto presnosť.

Cena: 289 EUR

Zapožičal: www.jbl.sk

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.