Česká značka, ktorá stojí za týmto reproduktorom, nás prekvapila už viackrát. Rovnako je to aj v prípade tohto modelu.

Prenosný reproduktor, ktorý má kovové vyhotovenie a tým aj vyššiu odolnosť. Nie však proti pádom alebo vode. Odporúčame ho použiť v dostatočnej vzdialenosti od vody. Ideálne na záhradu alebo opekačku v čase, keď nie je vyslovene nepriaznivé počasie. Veľmi dobré aj ako ozvučenie na doma. Výkonovo vystačí aj na obývačku a je dobrým spoločníkom ako hlavné ozvučenie počítača na filmy a hudbu.

Výrobca sa rozhodol pre stabilný podlhovastý tvar. Spodná strana má skutočne priľnavé gumičky. Reproduktor sa udrží aj na šikmej ploche.

My sme ocenili umiestnenie ovládacích prvkov na hornú stranu. Menej už to, že kruhový prvok, v ktorom sú jednotlivé tlačidlá, zachytáva prach. Sústredné kruhy vyfrézované do ovládacieho panela sú tak jemné, ale rýchlo sa ochytajú. Informačná LED dióda bliká na modro aj počas aktívneho spojenia so zdrojom zvuku. Mohla by iba svietiť a menej na seba upozorňovať. Nie je číra, a tak sa dá zvládnuť aj pri počúvaní potme. Výrobca si mohol odpustiť aj hlučné zvukové sprievody pri zapnutí a vypnutí zariadenia. Toto je ale prípad takmer všetkých reproduktorov z tejto kategórie.

Nabíjanie reproduktora je cez microUSB konektor. Na zadnej strane je 3,5 mm konektor na AUX pripojenie. Tento reproduktor sa dá použiť aj na telefonovanie. Ako obvykle, je potrebné ho prepojiť cez Bluetooth, nie AUX káblom.

Zvuk

Hudobná stránka je niečo, čo nás zaujalo na prvé počutie. Spojenie dvoch širokopásmových meničov a pasívneho žiariča medzi nimi je kombinácia na istotu. Zvuku to dodá silu a bohaté prenášanie nízkych tónov. Produkuje takmer vyvážený zvuk s dobrou dynamikou basovej zložky. Menej výrazné boli stredy, to je asi jediný detail, ktorý sme zaznamenali.

TOP argument

  • Kvalita zvuku a pevné telo
thumbs-up-icon

Výhody

  • Pevné hliníkové spracovanie
  • Vysoký výkon
  • Vyvážený zvukový prejav

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • Rezervy v oblasti stredných tónov

Označenie reproduktora / Technické parametreLamax Solitaire1
Typ2.1
Frekvenčný rozsah [Hz]75 ÷ 18 000
Výkon RMS [W]20
Aux ináno
Bluetooth4.2
NFCnie
Odolnosťnemá
Výdrž batérie [h]12
Vyhotoveniekov
Rozmery [mm]200 × 65 × 60
Hodnotenie
Kvalita zvuku4/5
Výbava4/5
Pomer cena / výkon5/5
Cena [EUR s DPH]75

Verdikt

Lamax Solitaire1 je multimediálny reproduktor za výbornú cenu. Pevné spracovanie v hliníkovom tele udrží stabilitu pri šírení zvuku za pomoci pasívneho žiariča. Nemá síce certifikáciu odolnosti, avšak hodí sa na prenášanie a použitie vonku. Akurát budete musieť dať pozor, aby nezmokol.

Zapožičal: Lamax

Cena: 75 €

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.