Dobre vybavený telefón s užitočnými softvérovými vylepšeniami, taký je nový Note od Lenova.

Otázkou pre nás bolo, čím si prívlastok vyslúžil. Je to bežný telefón, nemá dotykové pero, takže sme chvíľu zisťovali pridanie prívlastku Note. V každom prípade je to nástupca minulého modelu K5 Note, ktorý sa podľa Lenova úspešne predával. Získavate unibody hliníkové telo a inovovanú výbavu.

Na pohľad efektné zariadenie má mierne širší displej, ktorý je 2.5D a vo Full HD rozlíšení. Pod displejom sú dotykové tlačidlá, no nie sú podsvietené. Strieborná farba sa pri normálnom osvetlení aspoň dostatočne leskne. Spodná hrana má ešte takpovediac klasický microUSB konektor a mono reproduktor. Mriežkovanie je dizajnová záležitosť, pričom druhá mriežka slúži ako otvor pre mikrofón. Horná hrana má audiokonektor, tu sa žiadne výrazne zmeny nekonajú. Silnou stránkou telefónu je 4000 mAh akumulátor. Na zadnej strane je vystupujúci fotoaparát, na ostré lemovanie si treba dať pozor. Najmä na mäkkých povrchoch. Ocenili sme duálny blesk a čítačku odtlačkov prsta.

Softvérové vylepšenie telefónu podporuje duálne zobrazenie aplikácií a dát. Máte teda súkromnú zónu, čo znamená akoby ste mali dva telefóny. Každá aplikácia môže byť nastavená samostatne. Notifikácia z bezpečnej zóny sa bude zobrazovať aj v otvorenej, no nebude sa dať k správe dostať. Páčilo sa nám aj zamykanie aplikácií. Môžete ich odomknúť PIN-om alebo vzorom, či ešte jednoduchšie, a to odtlačkom prstov. Celkovo ide o veľmi dobrú funkciu na ochranu vašich dát. Výrobca tým pozdvihol bezpečnosť na ďalšiu úroveň.

Telefón je svižný a dá sa rozumne používať bez nejakého zaseknutia. Surfovanie na webe a používanie tradičných aplikácií s výnimkou náročných hier nespomalí telefón. Snímač má okrem odomykania telefónu a aplikácií ešte jednu funkciu. Dá sa s ním fotiť v režime selfie. Ocenili sme aj možnosť zapnúť displej dvojitým ťuknutím, škoda, že sa týmto spôsobom nedá aj vypnúť. A využiť môžete aj Lenovo gestá.

Odporúčame využitie aj na fotografie. Výbavou to je rozhodne multimediálny telefón s technologickou výbavou aj na fotky. Vďaka duálnemu blesku získate nielen veľmi presné pleťové odtiene, ale aj bežnú scénu. Spokojní sme boli so zaostrovaním, hoci mohlo byť o niečo rýchlejšie. S K6 Note spravíte pekné fotky. Režim Smart, ktorý nastavuje všetko za vás je užitočným doplnkom. Tiež sme ocenili možnosť nakrúcania videa vo Full HD a pri 30 snímkach za sekundu. To znamená, že je naozaj použiteľný aj na tvorbu videí.

Hodnotenie

+ hliníkové telo, duálny blesk, 4000 mAh akumulátor, chránená zóna, fotografovanie, plynulosť systému
– tlačidlá bez podsvietenia

Cena: 249 EUR
Zapožičal: Lenovo

Verdikt

Lenovo K6 Note je smartfón vhodný pre priaznivcov tejto značky. Má snímač odtlačkov, hliníkové telo a veľkú kapacitu batérie. So 4000 mAh sa už dajú robiť multimediálne kúsky. Výkonnostne je to stredná trieda.

Parametre telefónu a výsledky benchmarkov:

Model telefónuLenovo K6 Note
Operačný systémAndroid 6.0.1
Formát SIM kartyDual Nano SIM
Pamäť RAM / ROM / iná [GB]3 / 32
ProcesorSnapdragon 430, 8-jadrový, max. frekvencia 1,4 GHz
Displej, počet fariebLCD IPS, 16 miliónov
Displej – veľkosť [palcov]/ rozlíšenie [bodov]5,5 / 1080 × 1920
Regulácia podsvieteniaáno, automatická
Slot na pamäťovú kartumicroSDXC do 128 GB
Bluetooth, Wi-Fi, USB, GPS, NFCáno, BGN, áno, áno, nie
Podpora sietíQuad Band, LTE
Fotoaparát / video16 Mpx, autofocus / Full HD, 30 fps
Vymeniteľná batéria a vlastnostinie, 4000 mAh
Čas hovoru / úsporný režim [hod / hod]31 / 600
Rozmery [mm]/ hmotnosť [gramov]151 × 76 × 9 / 169
KonektormicroUSB
ZapožičalLenovo
Cena [EUR s DPH]249
Benchmarky
AnTuTu Benchmark – Total score44565
PCMark for Android – Performance3412
3DMark Sling Shot – Total score290
Graphic240
Physics1069
Hodnotenie
Dizajn a konštrukcia4/5
Hardvérová výbava4/5
Rýchlosť3/5
Výdrž5/5

Tento článok vyšiel aj v tlačenom decembrovom vydaní TOUCHIT č. 10/2016, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.