Je to reproduktor so zaujímavým dizajnom. Zároveň aj najlepším zvukom v tejto kategórii. Pokoril by ale aj ďalšie reproduktory. Zloženie jedného aktívneho a jedného pasívneho meniča je pomaly nepísaným štandardom. Ak chce výrobca priniesť čo najvyváženejší zvuk, na nízke tóny tento pasívny radiátor potrebuje.

Ovládanie reproduktora je identické ako pri ostatných modeloch. Zdvojenie tlačidiel, možnosť ovládať aj hudbu a to aj v prípade použitia microSD karty. Pri bezdrôtovom spojení sa dá z reproduktora aj telefonovať. V balení je AUX kábel, čo oceníte, ak nechcete alebo nemôžete použiť spojenie cez Bluetooth.

Telo je plastové. Vzhľadom na jeho kvádrovitý tvar má vysokú stabilitu. Gumové nožičky sú veľmi priľnavé, až sa na pracovný stôl takmer lepili.

V oblasti zvuku je tento kus jedno veľké prekvapenie. Výrazné basy sú doplnené o istú formu dynamiky a pocítite ich aj pri vyšších hlasitostiach. Čo je presný opak efektu základných reproduktorov. Pri nich sa skresleniu vo vyššej výkonovej záťaži nevyhnete. Stredy majú rezervy a v niektorých prípadoch nie sú ani výšky také zreteľné. V každom prípade sme ocenili zameranie na basy, to ostatné prepočujete.

Označenie reproduktora  Technické parametreMaxton Erebus
Typ1.1
Frekvenčný rozsah [Hz]80 ÷ 20 000
Výkon RMS [W]5
Aux ináno
Bluetooth4.2
Slot na microSDáno
Výstup na slúchadlánie
AUX kábel v baleníáno
Ovládaniehlasitosť, hudba
Výdrž batérie [h]8
Vyhotovenieplast, kov
Rozmery [mm]84 × 71 × 71
Hodnotenie
Kvalita zvuku4/5
Pomer cena/možnosti5/5
thumbs-up-icon

Výhody

  • zaujímavý tvar
  • stabilita
  • pevné vyhotovenie
  • kvalita zvukového prejavu

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • viac potlačené stredy

Verdikt

Maxton Erebus je rozhodne zaujímavý dizajnom, hneď na to nás prekvapil silným zvukom. Hoci má trochu potlačené stredy, o basy tu nie je núdza. Tento reproduktor od poľského výrobcu sa určite podaril a zaujal nás. Preto aj získal Tip redakcie.

Zapožičal: MaxTon

Cena: 38 EUR

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.