Výbava, výkon, systém

Tu sa prejavuje 50-eurový rozdiel najviac. V porovnaní s moto g6 Plus je verzia moto g6 približne rovnako rýchla. Na systémovej úrovni. Avšak pri práci s väčším počtom aplikácií sme narazili na občasné zaseknutie. Skôr akoby neprekreslené pozadie aplikácie. Zostal sivý displej. „Zostrelili“ sme ju z multitaskingového režimu a spustili znova. Prakticky žiadny problém, no je to trochu nepohodlné.

Akosi sme čakali povedzme identický systém pri oboch modeloch. Ak teda vynecháme určité prispôsobenia systému pre rôzne procesory. Z pohľadu menšej kapacity RAM si stále myslíme, že tu neprichádzate skrátka. S telefónom sa stále rovnako dobre pracuje a obľúbili sme si ho. Práve pre jeho o niečo menší no stále dostatočne rozmerný displej.

Úložný priestor je tak akurát. Ak sa bavíme o tom, či ho viete zaplniť, tak určite áno. Keďže je tu priestor na kartu až do 128 GB a skutočný duálny slot na SIM karty, nie je v tom žiadny problém alebo niečo, čo by vás neskôr výrazne limitovalo.

Batéria s kapacitou 3000 mAh postačovala na tom, aby sme smartfón použili jeden deň. Tak viac, veľa sme fotili, hrali hry a surfovali na webe. Žiaden problém. Keď sme mali 30 % batérie, zapli sme si pre istotu šeriaci režim.

Okrem iných prvkov je tu najmä zníženie výkonu procesora a vypnutie grafických efektov. Síce vás to vráti pocitom z rýchlosti systému o niekoľko rokov späť, no telefón vydrží dlhšie. V tomto úspornom režime sa ukazovateľ batérie takmer ani nepohne.

Odomykanie tvárou trvá približne sekundu. Prakticky je to rovnako rýchle ako čítačka. Priložením prsta na čítačku ubehne takmer sekunda, kým sa rozsvieti displej a ste v systéme.

Vo výbave je aj v tomto prípade jediné rozšírenie systému. Nazvané ako Moto a má v sebe predvoľby na nastavenie nočného režimu obrazovky, ovládanie cez čítačku odtlačkov, zobrazovanie notifikácií keď do telefónu drgnete atď.

Moto Key odomyká váš počítač cez čítačku odtlačkov v telefóne.

Moto Akcie – rozšírenie napojené na hardvérové snímače. Vďaka nim môžete spustiť fotoaparát zakývaním smartfónu, spustiť LED blesk do funkcie baterky, odfotiť obrazovku tromi prstami atď. Všetko užitočné veci a vy sami si vyberáte, ktoré z Moto akcií chcete mať aktívne.

Moto Obrazovka – tu sa nastavuje nočný displej, ponechanie obrazovky zapnutej, ak sa na ňu pozeráte ale aj notifikácie. To znamená, že smartfón zobrazí upozornenia, keď do neho ťuknete. Vtedy sa na tmavom displeji inverzne zobrazujú ikony aplikácií, v ktorých nastala udalosť. Cez tieto zobrazenia sa dajú aplikácie ovládať. Napríklad prepínať sa medzi skladbami pri počúvaní Spotify, alebo zareagovať na prichádzajúce správy.

No a Moto Hlas pomôže s ovládaním smartfónu. Je to asistent ale slovenčina nie je podporovaná. Po prepnutí telefónu do anglického alebo iného podporovaného jazyka, sa dá táto možnosť použiť.

Obsah recenzie

  1. Konštrukcia a hardvér
  2. Výbava, výkon, systém
  3. Fotografovanie a video
  4. Verdikt a technické parametre‎

1 2 3 4

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.