Power je rozhodne prívlastok, ktorý si tento smartfón zaslúži. Má totiž 5000 mAh batériu, a to je jeho najväčšia prednosť.

Tento mobil si kúpite vtedy, keď nepotrebujete drahý telefón, chcete ale výdrž. Oficiálne výrobca hovorí o troch dňoch výdrže bežného používania. Nám vydržal dva dni s malou rezervou. Nechali sme ho cez noc nabíjať, aby mal ráno 100 % batérie a nabíjali sme až na ďalší deň neskoro v noci. Nebolo to potrebné, ale chceli sme ho mať ráno „čerstvý“. Na jeho nabitie budete totiž aj pri rýchlom nabíjaní potrebovať vyše dvoch hodín.

Chválime aj hmotnosť. Telefón má 193 gramov a vôbec nám nepripadal ťažký. Svoj podiel má na tom aj tvar a zaoblenie, vďaka ktorému sa drží v ruke celkom prirodzene. Je ale hrubší, a to poznáte. Ostatné parametre presne odpovedajú filozofii značky voči sérii g. Máte teda veľký displej, konkrétne s uhlopriečkou 6,2 palca a HD+ rozlíšením. Výrobca použil výrez v displeji. Je o niečo menší ako pri najlacnejšom kúsku g7 plus a nebude pre vás predstavovať problém. Ocenili sme prítomnosť audiokonektora a nakoniec aj nového USB-C na nabíjanie. Cieľovú skupinu tohto typu telefónu poteší aj plnohodnotný duálny slot na SIM kartu, teda dve karty operátora a ešte je tu miesto na pamäťovú kartu.

Už samotná 6-ková séria Snapdragonov značí, že telefón nebude nijak pomalý. Podľa testov na meranie rýchlosti CPU a GPU logicky stráca. Tým, že je tu čistý Android zase získava. Nechýba ani nadstavba Moto, ktorá umožňuje lepším spôsobom ovládať smartfón a správnym pohybom telefónu v ruke aktivovať napríklad fotoaparát alebo zapnúť LED diódu. To, že má telefón čistý Android, budete poznať na pravidelných bezpečnostných aktualizáciách.

Detail na fotoaparát telefónu moto g7 plus

Zadná strana má jeden fotoaparát, keďže zameranie telefónu je iné a pod ním je snímač odtlačkov. Je svižný a presný. Na klasické snímky postačí, v závislosti od osvetlenia nám niektoré fotky pripadali vyblednuté. Nočné fotky spravíte, ale potrebujete na ne viac času kvôli menej výkonnému CPU. Skôr ich nerobte. Pri fotení dokumentov alebo bežných denných fotiek sa nemáme na čo sťažovať. V telefóne za 209 eur asi nikto nečaká optickú nálož ako v najnovších 5-násobne drahších smartfónoch Samsung Galaxy S10. Fotoaparát má kreatívne režimy na fotenie portrétu alebo napríklad veľmi obľúbený režim Kinematograf na fotenie pohyblivých fotiek (efektný animovaný GIF).

Model telefónumotorola moto g7 power
Operačný systémAndroid 9, aktualizácie 1. 2. 2019
Formát SIM kartyDual Nano SIM
Pamäť RAM / ROM / iná [GB]4 / 64
ProcesorSnapdragon 632, 8-jadrový, 1,8 GHz
Displej, počet fariebIPS LCD, 16 miliónov
Displej – veľkosť [palcov]/ rozlíšenie [bodov]6,2 / 720 x 1570, 19 : 9
Slot na pamäťovú kartumicroSDXC do 512 GB
Bluetooth, Wi-Fi, USB, GPS, NFC4.2, BGN, áno, áno, nie
Hlavný fotoaparát / video12 Mpx (f/2.0), 4K, 30 fps
Predný fotoaparát / video8 Mpx (f/2.2), Full HD, 30 fps
Vymeniteľná batéria a vlastnostinie, 5000 mAh
Rozmery [mm]/ hmotnosť [gramov]159 x 76 x 9 / 193
KonektorUSB-C, 15 W
Zapožičalmotorola
Cena [EUR s DPH]209
Benchmarky
AnTuTu Benchmark – Total score106454
PCMark for Android – Performance6107
3DMark Sling Shot Extreme – Total513
Graphic420
Physics2259
VRMark Amber Room – Total608
A1 SD Bench – RAM [MB/s]5227
Úložisko čítanie / zápis [MB/s]276 / 233
Hodnotenie
Dizajn a konštrukcia4/5
Hardvérová výbava3/5
Rýchlosť3/5
Výdrž5/5
thumbs-up-icon

Výhody

  • obrovská kapacita batérie
  • tvar a rozmery
  • skutočný Dual SIM
  • rozšírenie Moto

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • základný fotoaparát

Verdikt

motorola moto g7 power je telefón na dlhú trať. Toto si treba kúpiť, keď veľa cestujete a nebaví vás neustále tŕpnuť, kedy sa vám telefón podarí nabiť. Má vyvážené portfólio vlastností a aj keď to nie je fotomobil, odporúčame ho. Dojem z používania bol naozaj dobrý a telefón nakoniec nie je ani tak veľmi veľký, na tento typ.

Cena: 209 €

Zapožičal: motorola

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.