Fotografovanie a video

Kvalitou fotografií by sme ho mohli prirovnať k modelu Motorola moto g6 Plus. Denné fotky sú veľmi pekné. Občas sme mali pocit, že je tu implementovaná umelá inteligencia. Nebola a fotografie tak neboli príliš kontrastné. Pôsobili prirodzene.

Keď je veľa svetla, fotiť sa dá. Nočné fotky boli horšie, stále však veľmi dobré. Náročnejšie scény (veľa bodových svetiel, pohybujúce sa osvetlené objekty) dali telefónu zabrať a na fotku ste si museli chvíľu počkať. Či sme ale fotili z ruky alebo sme na stabilizáciu použili múr, vo výsledkoch sa to nijako neprejavilo. Spravidla môžeme hovoriť o tom, že fotiť z ruky je lepšie.

Je tu niekoľko fotografických režimov. Nechýba napríklad Zvýraznená farba alebo napríklad Vyrezanie či Portrétová fotka. Sú tu dva objektívy a telefón s portrétmi a rozmazaným pozadím poradí. Avšak nie pri náročných scénach. Potrebujete jasne oddeliť fotografovaný objekt od pozadia. Ideálne ak sa nesnaží narušiť líniu popredia a pozadia vystretou rukou. Vtedy sa síce dá spraviť dobrá fotka, treba na to ale pár pokusov.

Zaujímavosťou je funkcia Kinematograf, ktorá nakrúti video a potom na pozastavenej časti vyberiete časti, ktoré majú byť pohyblivé. Tak ako v pôvodnom zábere. Pozastavíte si napríklad všetko naokolo a necháte pobehovať na statickom snímku len vaše dieťa. Zaujímavá vec na pobavenie.

Testovacie fotografie

Denná 1 – preostrenie do diaľky a na blízky objekt

Denná 2 – výber z bežných fotografií

Portrét – zapnutý režim na fotenie portrétov a bežný režim automatického nastavenia fotografie

Zvýraznená farba 1 – náročné objekty nie vždy vyjdú

Zvýraznená farba 2 – podobné odtiene a výrazne iná farba? Dokonalé podmienky na použitie tejto funkcie

Zvýraznená farba 3 – všimnite si rozdiely vo farbách. Niektoré sčasti zostali, iné sú prekryté do odtieňov sivej. Efekt pekne vidno nielen na modrom kruhu ale aj na osobách vľavo.

Nočná fotka 1 – na automatike vs. bodové zaostrenie na tmavú oblasť

Nočná fotka 2 – pohybujúci sa objekt

Ďalšie fotografie:

Obsah recenzie

  1. Konštrukcia a hardvér
  2. Výbava, výkon, systém
  3. Fotografovanie a video
  4. Verdikt a technické parametre‎

1 2 3 4 5

Michal Reiter

Michal Reiter
Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy.