Galaxy J7 je určený používateľom verným značke Samsung.

No vernosť nebude asi ten úplne jediný dôvod, tým ďalším bude veľmi dobrá cena. Keď k tomu pripočítame obľubu vo veľkých uhlopriečkach, je tu telefón pre širokú skupinu používateľov.

Má 5,5″ uhlopriečku a Super AMOLED displej. Rozlíšenie je len HD, no reálne to nebude predstavovať prekážku. A teraz je tu ešte jedna dobrá správa a tou je možnosť vymeniteľnej batérie. Ruku na srdce, mnohí totiž toto vnímajú ako veľké plus. Reálne si nemyslíme, že tu je veľká vzorka používateľov, ktorá si po dvoch rokoch kúpi novú baterku do starého telefónu, ale je to dobrá vlastnosť.

Pod displejom je tradične oválne tlačidlo Domov a dotykové tlačidlá. Tie však nie sú podsvietené a ich priesvitná sivá farba nie je príliš kontrastná. Aj keď na ne poriadne neuvidíte, na umiestnenie tlačidiel si rýchlo zvyknete. Ocenili sme umiestnenie audiokonektora do spodnej časti vedľa microUSB konektora. Telefón je Dual SIM, v tomto prípade sa používa ešte Micro SIM. Ide o prostrednú veľkosť SIM kariet. Nie sú hot-swapové, čiže bez odňatia akumulátora sa nedajú vybrať. Pamäťovú kartu však môžete meniť aj bez vypnutia telefónu.

Konštrukcia telefónu je kombinovaná z dvoch materiálov. Lemovanie je kovové s výrezom, aký nájdeme u telefónov nielen tejto, ale aj Áčkovej série. Vyzerá to pekne a vďaka tomuto prispôsobeniu sa telefón dobre drží v ruke. Zmenšenie je však skôr pocitové ako reálne, no oceňujeme absenciu oblých a šmykľavých hrán.

Telefón sa pohybuje v strednej triede a je vhodný na bežné používanie. Čo znamená bežné používanie? Surfovanie na internete, hranie hier, hoci nie v najvyšších detailoch a fotenie. Kapacitu 2 GB RAM budete občas cítiť najmä pri opätovnom obnovovaní aplikácií a mierne pomalších reakciách pri načítaní domovskej obrazovky. Tiež pri prechode z hier späť do systému. Keď ale zoberieme cenu, prakticky nevidíme tento detail ako nevýhodu.

Fotoaparát je niečo, čím tento model môže dostatočne zaujať. S fotkami sme boli spokojní, najmä s rýchlym zaostrením v normálnom režime. Taký dobrý výsledok sme nečakali. Pre selfie maniakov je dobrá správa predný blesk. Vlastne ide o LED svetlo, pretože nemá možnosť automatického zapnutia. Ak si chcete na seba posvietiť, môžete ho zapnúť a potom manuálne vypnúť. Aj tak je to prvok, ktorý drvivá väčšina telefónov na trhu nemá.

Telefón má 3300 mAh akumulátor, pri bežnom používaní aj pri HD displeji ho bude treba nabíjať každý deň.

Hodnotenie

+ spracovanie tela, cena telefónu, kvalitné fotky, predné LED svetlo, Dual SIM
– len 2 GB RAM

Cena: 259 EUR
Zapožičal: Samsung

Verdikt

Samsung Galaxy J7 (2016) sa nám páčil spracovaním a cenou. Prekvapivo má len 2 GB RAM. Od 5,5″ modelu by sme čakali viac, zároveň ale chápeme orientáciu na cenu. Body navyše získava za dobré fotky.

Parametre telefónu a výsledky benchmarkov:

Model telefónuSamsung Galaxy J7 (2016)
Operačný systémAndroid 6.0.1
Formát SIM kartyDual Micro SIM
Pamäť RAM / ROM / iná [GB]2 / 16
ProcesorSamsung Exynos 7870, 8-jadrový, max. frekvencia 1,6 GHz
Displej, počet fariebSuper AMOLED, 16 miliónov
Displej – veľkosť [palcov]/ rozlíšenie [bodov]5,5 /720 × 1280
Regulácia podsvieteniaáno, automatická
Slot na pamäťovú kartumicroSDXC do 128 GB
Bluetooth, Wi-Fi, USB, GPS, NFC4.1, BGN, áno, áno, áno
Podpora sietíQuad Band, LTE
Fotoaparát / video13 Mpx, autofocus / Full HD, 30 fps
Vymeniteľná batéria a vlastnostiáno, 3300 mAh
Čas hovoru / úsporný režim [hod / hod]23 / neuvedené
Rozmery [mm]/ hmotnosť [gramov]152 × 76 × 8 / 169
KonektormicroUSB
ZapožičalSamsung Slovensko
Cena [EUR s DPH]259
Benchmarky
AnTuTu Benchmark – Total score44356
PCMark for Android – Performance3688
3DMark Sling Shot – Total score3701
Graphic4405
Physics3863
Hodnotenie
Dizajn a konštrukcia4/5
Hardvérová výbava3/5
Rýchlosť3/5
Výdrž3/5

Tento článok vyšiel aj v tlačenom decembrovom vydaní TOUCHIT č. 10/2016, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

Recenzia Lenovo P2: Absolútna špička vo výdrži

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.